Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Połączenie drogowo-rowerowe Olsztyna z Porajem

Facebook Twitter

Olsztyn bliżej Poraja, za sprawą wspólnej inwestycji w rozbudowę tras rowerowych. Burmistrz miasta i gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski podpisał umowę na zaprojektowanie i wybudowanie drogi łączącej Biskupice z Choroniem.

Zupełnie nowy szlak dla cyklistów tym samym połączy dwie gminy i dwa powiaty.

Tomasz Kucharski: Bardzo chcemy być na środku tych połączeń Częstochowa-Żarki, Częstochowa-Poraj i to chyba uda nam się zrealizować. Trasa rowerowa z Żarek do Olsztyna już powstaje, zbudowany został odcinek przez Suliszowice, Krasawę, teraz wykonawca wszedł do Zrębic. Z Poraj dogadaliśmy się, że będziemy aplikować do rządowego programu wspierającego rozwój dróg. Poraj podpisał swoją umowę na dofinansowanie, my swoją. Jesteśmy już po wybraniu firmy, która będzie budowała drogę z Biskupic do Choronia.

Jak mówi burmistrz Olsztyna, sprawa jest ciągle rozwojowa. Nowe drogi rowerowe wpisują się w ekologiczne działania mniejszych samorządów, ale i rozwijać turystykę jurajskich miejscowości. Jednocześnie Biskupice i Choroń zyskają nowe połączenie samochodowe co pozwoli na lepsze połączenie dwóch powiatów – częstochowskiego i myszkowskiego.

Tomasz Kucharski: To jest zupełnie nowe połączenie komunikacyjne. Przy tej drodze będzie trasa rowerowa. Taką trasę chcemy zrealizować przy drodze powiatowej z Olsztyna na Biskupice i w taki sposób będziemy się łączyć z gminą Poraj. To już się dzieje, bo jesteśmy po przetargu, po podpisaniu umowy z wykonawcą. Kwestia finansowania jest zamknięta, dlatego że już otrzymaliśmy z rządowego programu środki, w granicach 50%. Ceny, które są teraz, trochę nas niepokoją

– wyjaśniał burmistrz Tomasz Kucharski.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024