Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pojadą motocyklami na Jurę po województwo częstochowskie

Facebook Twitter

4. Ogólnopolski Rajd organizuje Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe, a na 160-km trasę zapraszają wszystkich miłośników głośnych jednośladów.

Również tych, którzy chcą odbudowy naszego województwa na mapie kraju:

Głównym hasłem przewodnim tegorocznego rajdu jest promocja i reaktywowanie województwa częstochowskiego, które jak najbardziej by satysfakcjonowało mieszkańców, o ile by takie województwo udało nam się z powrotem odzyskać. Trasa jest w tym roku dosyć ciekawa – Jura Krakowsko-Częstochowska jest bardzo dobrze ułożona, masa ciekawych punktów do obejrzenia po drodze na Jurze. 

Tym razem start i metę zaplanowano nie w centrum miasta, a w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Zaciszańskiej. Wystarczy zgłosić swój udział i zamanifestować na rzecz odbudowy województwa ze stolicą w Częstochowie, mówi Andrzej Czerwiński, jeden z inicjatorów rajdu.

Po zarejestrowaniu się uczestnik dostaje kartę trasy przejazdu, na której będzie musiał zebrać parę pieczątek z takiego rajdu. Musi to wszystko dowieźć na metę. Na mecie będzie dopiero, kto taki rajd wygrał. Wszyscy motocykliści, bez względu na przynależność do jakichkolwiek klubów, promocja tego naszego województwa, Jury Krakowsko-Częstochowskiej jest nam potrzebna, bo mamy się czym pochwalić jako Częstochowianie. 

Pamiętajcie o bezpieczeństwie, dodaje Andrzej Czerwiński, prezes Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego. Rajd w sobotę 19 września od godz. 10.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021