Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pogrzeb Tadeusza Morawskiego odbędzie się w piątek

Facebook Twitter

Częstochowa żegna długoletniego aktor teatru imienia Mickiewicza – Tadeusza Morawskiego. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek (11.12.) o godz. 14.00 w Kaplicy na Cmentarzu Kule. Na częstochowskiej scenie, w którą związany był przez 18 lat, stworzył blisko pięćdziesiąt ról. Zadebiutował Papkinem w „Zemście” w reż. Bogdana Michalika.

Tadeusz Morawski (ur. 1938 r.)  ukończył PWSFTviT w Łodzi. Po studiach związał się z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. J. Słowackiego – Koszalin- Słupsk (1960 – 1963, 1965 – 1969). Następnie z Teatrami: Polskim w Bydgoszczy (1963 – 1965), Współczesnym we Wrocławiu (1969 – 1972), Polskim w Poznaniu (1972 – 1975), J. Kochanowskiego w Opolu (1975-1984), Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie (1984- 2002).

Na  scenie częstochowskiego Teatru stworzył blisko pięćdziesiąt ról. Zadebiutował Papkinem w „Zemście” w reż. Bogdana Michalika. Zagrał Senatora w „Dziadach” w reż. Stanisława Nosowicza, Pułkownika Redferna w  „Miłości i gniewie” John Osborne’a w reż. Alicji Choińskiej, Gnębona Puczymordę w „Szewcach” Witkacego w reż. Ryszarda Krzyszychy, Ojca w „Kartotece T. Różewicza w reż. Wandy Laskowskiej, Tejrezjasza w Bachantkach Eurypidesa w reż. Pawła Łysaka, Sokratesa w „Obronie Sokratesa” Platona w reż. Michała Pawlickiego,  Kupca w ”Bestii i Pięknej”  S. Grochowiaka w reż. Jarosława Kiljana, Kanclerza w „Balladynie” w reż. Adama Hanuszkiewicza, Doktora Spivey’a w „Locie nad kukułczym gniazdem” w reż. Łukasza Wylężałka, Reportera w „Mayday’ u” w reż. Wojciecha Pokory, Rembo w „Damach i huzarach” Fredry w reż. Marka Perepeczki ,Wojskiego w „Panu Tadeuszu” w reż. Adama Hanuszkiewicza,  Hetmana w „Weselu” w reż. Adama Hanuszkiewicza, Szpiekina w „Rewizorze” w reż. Marka Mokrowieckiego, Jana w „Ślubach panieńskich” Fredry w reż. Andrzeja Łapickiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020