Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pogoda na weekend? Intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne

Facebook Twitter

"Najbliższy weekend upłynie pod znakiem dynamicznej sytuacji pogodowej"- zapowiadają synoptycy. W niedzielę w centrum i na południu kraju intensywne opady śniegu nawet do 20 cm.

Jak informują synoptycy, możliwe są również zawieje i zamiecie śnieżne. Z kolei na południowym wschodzie opady marznące powodujące gołoledź, a więc ślisko! Po weekendzie widać wyraźne ochłodzenie.

Piątek (9.12)

Polska jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim i Północnym oraz Śródziemnym. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Katowice 2°C
Częstochowa 1°C

Sobota (10.12)

Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem głównym w rejonie Korsyki i wtórnym nad Niziną Węgierską. Do krańców południowo-wschodnich przysunie się strefa frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południowym wschodzie. Ciśnienie będzie wolno spadać.

Zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C, na szczytach Sudetów od -7°C do -5°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty; zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Katowice 2°C
Częstochowa 1°C

Niedziela (11.12)

Polska nadal będzie w zasięgu niżu z ośrodkiem głównym w rejonie Korsyki i wtórnym nad Ukrainą. Na krańcach południowo-wschodnich zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południowym wschodzie. Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać.

Zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Temperatura maksymalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, na szczytach Sudetów od -9°C do -6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni, miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w Sudetach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Katowice -1°C
Częstochowa -1°C

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj