Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pogoda na ostatni tydzień lipca? Zmienna

Facebook Twitter

Ostatni tydzień lipca zapowiada się ciepły, lecz ze zmienną pogodą. Słoneczne chwile przeplatać się będą z pochmurnym niebem dającym przelotne opady deszczu, a w wielu miejscach burze oraz grad. W radiu JURA mamy najnowsze przewidywania synoptyków IMiGW.

Poniedziałek – początek tygodnia rozpocznie się słoneczną pogodą. Jedynie na północnym zachodzie kraju w godzinach popołudniowych niebo przykryją chmury. Temperatura maksymalna wyniesie od 24°C-26°C na północnym wschodzie, miejscami nad morzem oraz na Podhalu, około 30°C w centrum i na południu do 32°C, 34°C na zachodzie. Wiatr na wschodzie będzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na Pomorzu po południu w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek od zachodu kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który przyniesie przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Najgroźniejszych zjawisk należy się spodziewać w ciągu dnia we wschodniej, centralnej i południowej części kraju. Burzom towarzyszyć będą opady deszczu do około 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Najwyższa temperatura prognozowana jest we wschodniej części kraju, gdzie front i ochłodzenie dotrą najpóźniej – na krańcach wschodnich Lubelszczyzny i Podkarpacia temperatura osiągnie od 30°C do 32°C. Na pozostałym obszarze temperatura maksymalna wyniesie od 26°C do 29°C, chłodniej będzie na Pomorzu i w rejonach podgórskich – od 22°C do 25°C; najchłodniej nad morzem – około 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju początkowo
z kierunków południowych.

W środę poprawa pogody i choć w wielu miejscach spadnie jeszcze przelotny deszcz to nie zabraknie też dłuższych okresów ze słońcem. Temperatura maksymalna od 20°C, 23°C na północy, około 25°C na zachodzie i w centrum do 28°C, 30°C na Podkarpaciu; chłodniej nad morzem – około 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Czwartek w przeważającej części kraju pogodny, jedynie na północy okresami zachmurzenie wzrośnie do dużego i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22°C do 25°C, cieplej na południu, około 27°C, a na Podkarpaciu do 30°C; chłodniej nad morzem, około 18°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, północno-zachodni i północny.

Piątek na wschodzie i północy kraju z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, na południu i zachodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego i wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C, 25°C na północnym wschodzie, około 27°C w centrum do około 30°C
na południu i zachodzie; nad morzem miejscami około 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Sobota zapowiada się bardziej opadowa. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, za wyjątkiem Pomorza wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze oraz grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 25°C do 30°C, jedynie nad morzem, na Podhalu oraz
na Mazowszu i Lubelszczyźnie około 23°C. Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, na północy kraju z kierunków wschodnich, na południu z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

Niedziela ciepła, a miejscami nawet upalna. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie na wschodzie kraju okresami będzie ono duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 27°C do 31°C, jedynie na Podlasiu około 24°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023