Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poezja jest najważniejsza, czyli nowa kulturalna impreza w Częstochowie 9-11 grudnia

Facebook Twitter

Poezja będzie rządzić w Częstochowie. Nowy festiwal literacki i zupełnie nowe kulturalne przedsięwzięcie w mieście zaproponuje Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater.

fot. facebook.com/opkgaudemater

Całość rusza 9 grudnia

– zapowiada dyr. Robert Jasiak.

Nowe wydarzenie – „Poezja jest najważniejsza”. Proza ma już swój festiwal w naszym mieście, teraz czas na poezję, aby dać jej głos. Już 9 grudnia spotkamy się z Karoliną Kułakowską – jest to poetka, prozaiczka, malarka, czyli znakomicie się wpisująca w nurt i misję naszego ośrodka. To spotkanie odbędzie się o godz. 18:30 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, a spotkanie poprowadzi pisarka Katarzyna Zwolska-Plusa.

Festiwal literacki związany z poezją to nie tylko spotkania z autorami. Nie zabraknie muzyki, a częstochowianie zafascynowani poezją i tworzący sami, będą mogli zmierzyć się w turnieju jednego wiersza:

Nie mogło tego punktu zabraknąć – turniej jednego wiersza o godz. 20:00 w kawiarni Alternatywa 21. Wszyscy mogą się zgłaszać. Jeśli będą jakieś pytania, to można sprawdzić program i treść tego wydarzenia na naszej stronie internetowej. 10 grudnia spotkanie bezautorskie Dogmy o 18:30, również w ośrodku Gaude Mater, jest to najbardziej tajemniczy punkt tego festiwalu i już zapraszam.

Finałowe festiwalowe wydarzenie OPK Gaude Mater szykuje na 11 grudnia. To dwa punkty, na które szczególnie warto rezerwować czas:

11 grudnia spotkanie z Konradem Górą i Robertem Rybickim. Te dwa nazwiska pojawią się właśnie na pierwszym festiwalu, bo pan Konrad był nominowany do nagrody literackiej Gdyni oraz nagrody literackiej Nike. Na koniec o godz. 20:15 koncert zespołu Jaźna – jest to połączenie jazzu z funkiem i poezją, także improwizacje muzyczne i tekstowe. Udowodnimy tym, że poezja jest najważniejsza.

Wśród gości festiwalu będzie też częstochowski poeta i literat Aleksander Wierny, który zaprezentuje swój nowy tomik. Festiwalowe. Poetyckie wydarzenia polecał Robert Jasiak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022