Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Podsumowanie Pól Nadziei w sobotę w siedzibie częstochowskiego hospicjum

Facebook Twitter

Częstochowa i okoliczne gminy gościły marsze w ramach akcji Żonkilowe Pola Nadziei. W centrach miast przeszły tłumy ludzi: dzieci i młodzieży, a także dorosłych wspierających cykliczną akcję.

11 czerwca podsumowanie tej edycji i specjalne atrakcje szykuje w mieście Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Dagmara Jarosik: W ramach tej kampanii Pola Nadziei przeprowadziliśmy 3 konkursy dla dzieci. dla uczestników marszu na najpiękniejsze pole żonkilowe. Te konkursy zostały rozstrzygnięte i finał kampanii Pola Nadziei odbędzie się 11 czerwca w ogrodzie hospicyjnym przy ul. Krakowskiej 45a i tam nagradzamy wszystkich uczestników naszego konkursu plastycznego, na bukiet nadziei, na najpiękniejsze przebranie oraz na najpiękniejsze pole żonkilowe. Dzień Dziecka my obchodzimy 11 czerwca w ogrodzie hospicjum. Przygotowaliśmy bardzo wiele niespodzianek.

Jak mówi Dagmara Jarosik, ogólnopolska kampania ma zwrócić uwagę na potrzebę niesienia pomocy hospicyjnej osobom chorym, ale też pozwala angażować uczniów i zbierać środki na rzecz potrzebujących. Wyjątkowo aktywne w tym roku okazały się podczęstochowskie miejscowości:

Dagmara Jarosik: Pani Burmistrz z Blachowni włączyła się w naszą akcję po raz 5. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak dużo dzieci i młodzieży, i osób dorosłych włącza się do naszej akcji i całe Aleje są w kolorze żółto-zielonym i idą pod szczyt jasnogórski. Celem naszego marszu jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym. Marsz oczywiście będzie za rok i serdecznie już chciałam wszystkich zaprosić.

Podsumowanie Pól Nadziei 11 czerwca w siedzibie częstochowskiego hospicjum. Zapraszała Dagmara Jarosik.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023