Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pod estakadą już nie przejedziemy, bo … już jej nie ma

Facebook Twitter

Estakada na Rakowie przeszła do historii. W weekend prowadzony były prace wyburzeniowe. Zdemontowano przęsła wiaduktu, przejazd pod estakadą był niemożliwy. Prace przy tym etapie już się zakończyły.

Ponownie obowiązuje zatem tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona przed tygodniem. Przejedziemy zatem między Jagiellońską a Aleją Pokoju w obu kierunkach.

Estakadę w 1976 roku otwierał sam Edward Gierek. teraz Na widok tego gruzowiska łezka się kręci w oku

– mówią naszemu reporterowi mieszkańcy Częstochowy.

Musimy to jakoś przeżyć. Najgorsze jest to, że są straszne utrudnienia i kurz. Nie chciałabym tam być.

Przyszedłem zobaczyć co tam jest. Przęsła już nie ma. Jak długo tu teraz przejazdu nie będzie. Będzie zatłoczenie na tej trasie.

Trochę przykre, człowiek się już przyzwyczaił do tego. Mieszkam tutaj, mam utrudnienia. Współczuję tym co mieszkają obok – hałas, kurz, utrudnienia.

Rozbiórka estakady realizowana jest w ramach przebudowa alei Wojska Polskiego. Koszt inwestycji to 179 mln zł. Prace mają zakończyć w połowie 2023 roku.

O weekendowych praca mówił na naszej antenie Maciej Hasik:

Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy, najpóźniej o świcie w poniedziałek miał wrócić ruch między ul. Jagiellońską a al. Pokoju pod tzw. estakadą, bo w części już jej nie ma. Udało się to nawet wcześniej – już w godzinach wieczornych w niedzielę ruch się tam odbywał. Zostały te prace, które były przewidziane do wykonania, przeprowadzone i teraz czekamy na kolejne etapy związane z rozbiórką tego obiektu

– informuje rzecznik MZD w Częstochowie. Teraz prace rozbiórkowe przenoszą się dalej:

Wykonawca zapowiada, że prace rozbiórkowe przejdą na północną stronę estakady, nad byłymi parkingami pod estakadą, a tego typu zamknięcia jeszcze będą się weekendami odbywać. Najbliższe – według harmonogramu – planowane jest za dwa tygodnie.

O szczegółach kolejnych utrudnień na pewno dowiecie się z Radia Jura.

Filmik z rozbiórki estakady zobaczycie TUTAJ

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024