Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pociągiem na wakacje? Czemu nie. Zachęcają do tego Koleje Śląskie

Facebook Twitter

W tym tygodniu Koleje Śląskie zmieniły rozkład na pro-wakacyjny. Więcej mamy tzw. „połączeń turystycznych” np. do Wisły czy w rejony granicy czeskiej. To jednak nie koniec nowości. Sporo zmian dotyczy linii Częstochowa – Gliwice. Powodem jest m.in. trwająca modernizacja torowiska.

fot. kolejeslaskie.com

Gdzie szukać szczegółów? Podpowiadamy:

Dokładne godziny odjazdu oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w liniowym rozkładzie jazdy, który jest już opublikowany na stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń, jak również na plakatach wywieszonych na terenach dworców i przystanków przez PKP PLK

– zachęca do zapoznania się ze zmianami Tomasz Musioł – rzecznik Kolei Śląskich. Przewoźnik przywrócił także przystanek nieopodal Jeziora Pogoria. To miejsce chętnie wybierane przez mieszkańców regionu na letni wypoczynek:

W ostatniej korekcie rozkładu jazdy obowiązującej od 13 czerwca część pociągów osobowych zatrzymuje się na przystanku osobowym Dąbrowa Górnicza – Pogoria, czyli przystanku położonym blisko ośrodków wypoczynkowych nad jeziorem Pogoria I. Jest to w sumie 9 par pociągów kursujących w relacjach z Gliwic, Tychów do Częstochowy między godz. 8:00 a 21:00, umożliwiając pasażerom i podróżnym możliwość spędzenia dnia nad Pogorią. Pociągi będą obsługiwać przystanek codziennie do 28 sierpnia.

I jeszcze ważna informacja dla podróżujących pociągami z Częstochowy. Nadal mamy utrudnienia na trasie Częstochowa – Gliwice:

Kontynuowana jest modernizacja stacji Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza – Gołonóg, z przebudową całego układu komunikacyjnego wokół. Podobnie jak w poprzednich miesiącach trwania modernizacji pociągów będzie odbywać się po jednym torze na szlaku Dąbrowa Górnicza – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice

Pro-wakacyjny rozkład jady obowiązywać będzie do 28 sierpnia.

Wszelkie sugestie oraz wnioski do rozkładu jazdy należy przesyłać na skrzynkę pocztową rozkladjazdy@kolejeslaskie.com lub zgłaszać w Centrum Obsługi Pasażera. Terminem granicznym w ramach czwartej tegorocznej korekty rozkładu jazdy jest 30 czerwca 2021 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj