Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po wakacjach ZUS sprawdza jak chętnie rodzice z dziećmi korzystali w sierpniu z bonu turystycznego

Facebook Twitter

Okazuje się, że mieszkańcy województwa śląskiego są liderami w kraju jeśli chodzi o ich aktywację i wykorzystanie.

ZUS przypomina o zmianach w zasiłkach dla młodych rodziców. Te weszły już w życie; Dzień otwarty w ZUSie

Dobre wieści są takie że bony pozostają ważne aż do końca marca 2022 roku, dlatego nie trzeba się spieszyć i warto wykorzystać je podczas kolejnych wyjazdów na wypoczynek.

Bon jest ważny, można z niego skorzystać także w następne lato, jak też w ciągu roku płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem bądź ferie zimowe w kraju. Co 4 uprawniony pobrał w systemie PUE swój bon turystyczny. W sumie województwie śląskim przygotowano 451 tys. bonów, z czego aktywowano 112 tys. Jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku koronawirusa.

Jak mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka ZUS-u, bony honorują liczne placówki hotelowe i pensjonaty, które można wybrać na wyjazdy z dzieckiem nie tylko latem ale np. podczas ferii zimowych.

Bon przyznawany jest na każde dziecko. Przysługuje 1 bon w wysokości 500 złotych. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną 2 bony w wysokości 500 złotych. Jednak, aby otrzymać drugi należy złożyć tzw. oświadczenie, które jest na platformie usług elektronicznych ZUS. Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć. Można nim płacić za noclegi, imprezy turystyczne.

Co czwarty bon turystyczny został już pobrany, informuje Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj