Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po raz drugi Teatr im. Adama Mickiewicza organizuje warsztaty literackie z Mikołajem Grynbergiem

Facebook Twitter

To propozycja dla osób, które parają się pisaniem, ale piszą głównie dla siebie czy do szuflady.

fot. Free-Photos / pixabay.com

Będzie okazja aby dowiedzieć się więcej na temat techniki, przygotowania, zbierania materiałów czy warsztatu, który można rozwijać:

Warsztaty poprowadzi Mikołaj Grynberg. Pisarz, publicysta, znany również jako fotografik, spotykał się z nami w ubiegłym roku, przyjął nasze zaproszenie do poprowadzenia drugiej edycji warsztatów. Jeżeli ktoś was marzy opisaniu, nie wie jak się do tego zabrać, ma jakieś piękne historie rodzinne, które powtarzają się, ale czujecie, że one nie spisane umknął gdzieś lub jeżeli chcecie spróbować ująć w słowa to co słyszycie od swoich znajomych, to na pewno warsztaty są dla Was. Gorąco zapraszamy.

– zachęca osoby amatorsko piszące Joanna Karkoszka-Toborek z Teatru Mickiewicza. Warsztaty literackie sprawdziły się w tym miejscu już przed rokiem. Teraz ponownie utworzyła się zainteresowana grupa częstochowian, a literat zgodził się ponownie poprowadzić cykl zajęć. Potrwają do końca sezonu:

Warsztaty literackie trwały od marca do czerwca. Tym razem również początek 14 marca w teatrze. Będzie to cykl sześciu spotkań, na których z całą pewnością nauczymy się jak pisać, jak organizować warsztat pisarski, w jaki sposób zabrać się do spisywania historii. Mamy taki plan, aby na koniec tych warsztatów wydać roboczy zbiór powstałych, dopracowanych tekstów, być może uda nam się, aby te teksty spajał dość pojemne słowo „tożsamość”. Chcemy, aby była to tożsamość dotycząca Częstochowy, mieszkańców, a to wszystko także w związku z jubileuszem naszego miasta.

– dodaje Joanna Karkoszka-Toborek. Cykl zajęć zaplanowany jest do czerwca, teatr jeszcze przyjmuje zapisy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj