Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po jaki krem do twarzy sięgnąć w czasie menopauzy? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Menopauza to bardzo często trudny okres w życiu kobiety. Charakteryzuje się występowaniem przeróżnych dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. W tym czasie zmieniają się nawet potrzeby naszej skóry. Zmiana pielęgnacji powinna być więc czymś, o co należy zadbać. Ale jaki krem do twarzy będzie najlepszy w okresie przekwitania?

Co wiemy o menopauzie?

Menopauza może pojawić się w różnym wieku. Nie każda kobieta zaczyna przekwitanie w tym samym momencie. Jeżeli jednak jej objawy pojawią się w okolicach trzydziestki, zdecydowanie powinniśmy udać się do lekarza. Dlaczego? Wiele dolegliwości, jakie charakteryzuje przekwitanie, występuje też przy poważnych chorobach. Jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o nasz organizm, powinniśmy reagować na niepokojące sygnały.

Menopauza nie zawsze musi być trudnym okresem, ale wiele kobiet skarży się na znaczące pogorszenie samopoczucia. Dodatkowo nie jest to proces, który trwa chwilę, a znacząco rozciąga się w czasie. Zanim więc ustąpią charakterystyczne dolegliwości, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Charakterystyczne objawy menopauzy

Mówiąc o menopauzie, najczęściej mamy na myśli wahania hormonalne, które doprowadzają do pojawienia się takich dolegliwości, jak choćby uderzenia gorąca, bóle głowy, problemy z zasypianiem, częste zmiany nastroju, a nawet przybieranie na wadze. Objawów bywa znacznie więcej i występują w różnym nasileniu. Praktycznie każda kobieta przechodzi menopauzę inaczej. W tym okresie inne są także potrzeby skóry.

Potrzeby skóry a menopauza

Wiele pań uskarża się na to, że w okresie przekwitania ich skóra nie prezentuje się zbyt dobrze. Postępujące starzenie staje się szczególnie widoczne. Stosowany dotychczas krem do twarzy nie wystarcza, a cera staje się nieco buntownicza. Brakuje jej jędrności, bywa przesuszona i zmaga się z przebarwieniami. Problem ten wywołują przede wszystkim wahania hormonalne, tak charakterystyczne dla menopauzy. W tym czasie należy przyjrzeć się bliżej codziennej pielęgnacji skóry i uzupełnić ją o wartościowe kosmetyki z bogatym składem, np. oferowane przez L’Oréal Paris. Składniki aktywne dla cery dojrzałej to absolutny must have w okresie przekwitania.

Jaki krem do twarzy wybrać w okresie menopauzy?

Najważniejszy będzie bez wątpienia krem do twarzy. Stosujemy go przynajmniej raz dziennie. Tutaj zaleca się wybieranie przede wszystkim formuł odpowiednich dla skóry dojrzałej. Taki krem powinien działać przeciwstarzeniowo, ujędrniająco i odżywczo. Ważne aby zawierał także składniki nawilżające, takie jak między innymi kwas hialuronowy. W okresie menopauzy poważnym problemem jest brak odpowiedniego nawilżenia, które niwelujemy nie tylko poprzez regularne picie wody, ale też stosowanie preparatów pielęgnacyjnych.

Najlepiej aby codzienna pielęgnacja składała się kosmetyku o lekkiej formule idealnego na dzień, a została uzupełniona o drugi produkt, czyli krem do twarzy na noc. Dla wzmocnienia jego działania warto zastosować też nawilżające serum, które zaaplikujemy przed nałożeniem tłustej, kremowej formuły.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj