Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po dwóch tygodniach nauki w szkołach regionu, udaje się utrzymać epidemiologiczny rygor

Facebook Twitter

Zanotowano w regionie przypadki zachorowań na koronawirusa, ale epidemia nie wpłynęła na stacjonarny sposób nauczania.

Rodziców uczniów uspokaja kuratorium oświaty.

My jesteśmy w stałym kontakcie z wojewódzkim sanepidem, który też nam przekazuje informacje. Nie zawsze jest tak, że przypadek koronawirusa oznacza kwarantannę dla wszystkich. Ani w Częstochowie, ani w powiecie częstochowskim, ani w powiecie kłobuckim, ani lublinieckim, ani myszkowskim nie mamy żadnych informacji o zawieszeniu zajęć z powodu koronawirusa. 

– mówi Anna Kij, rzecznik Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach. W naszym mieście i okolicach zachorowań jest niewiele. Pojawiło się więcej pozytywnych wyników na Covid-19 np. w Lelowie. W Częstochowie mieliśmy dotąd jedną klasę na kwarantannie w ZST, teraz dwie zakonnice w placówce prowadzonej przez siostry Nazaretanki.

Mamy w sumie w województwie różnego rodzaju przedszkola, szkoły i placówki – to jest 5,5 tys.. Do tej pory przypadki, ale takie pojedyncze, dotyczyły 12 szkół czy placówek, na te 5,5 tys.. Na ogół była jedna klasa tylko wyłączona. Nie było przypadków, że ten stwierdzony koronawirus spowodował jakieś lokalne ognisko, czyli 1 przypadek, skończyła się kwarantanna, wrócili do szkoły. 

O sytuacji w szkołach naszego regionu mówiła Anna Kij ze Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj