Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po częstochowskich drogach pojedzie więcej elektrycznych autobusów

Facebook Twitter

MPK powiększa tabor o kolejne "elektryki". Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą. Do Częstochowy trafią nowoczesne, cztery autobusy elektryczne wraz z infrastrukturą do ładowania. Rozpisany przez magistrat przetarg wygrała firma Autosan.

fot. czestochowa.pl

Niskopodłogowe autobusy mają trafić do Częstochowy w ciągu roku, będą wyposażone w klimatyzację, porty USB, WiFi i monitoring, a także dostosowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Oprócz przestronnego wnętrza, bogatego wyposażenia i zeroemisyjnego napędu, najbardziej charakterystyczny dla zakupionych aut będzie zasięg, jaki osiągają na jednym ładowaniu – ok. 240 km.

Łączny koszt 4 pojazdów to blisko 13 milionów złotych brutto, z czego 7, 5 mln złotych to środki unijne w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” .

Elektryczne autobusy Autosana od ubiegłego roku kursują już po trasach częstochowskiego MPK. To efekt realizacji umowy zawartej przez miejską spółkę i Autosan, dotyczącej najmu długoterminowego 15 autobusów SANCITY 12LFE.

MPK użytkuje także obecnie już 14 autobusów hybrydowych (gazowo-elektrycznych), które przeszły niezbędne technologiczne modyfikacje – 13 krótszych hybryd i jedna przegubowa jeżdżą na wyznaczonych liniach miejskiego przewoźnika.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022