Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po Chorwacji, także Słowacja wprowadza ograniczenia na granicach

Facebook Twitter

Wakacyjnego zamieszania na granicach ciąg dalszy. Wczoraj (30.06.) późnym popołudniem rząd Chorwacji postanowił, że do kraju bez kwarantanny będą wpuszczane osoby w pełni zaszczepione, legitymujące się paszportem covidowym. Tymczasem także wczoraj słowacki rząd zdecydował, że od 9 lipca przy wjeździe do kraju będzie obowiązywać kwarantanna obejmująca wszystkie osoby, które nie zostały zaszczepione przeciwko Covid-19.

fot. Kamilfoto/ Pixabay

Osoby niezaszczepione, przed wjazdem na Słowację, muszą wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny. W przypadku obowiązkowej kwarantanny pierwszy test, który ją zakończy, będzie można wykonać po pięciu dniach.
Osoby, które przekraczają granicę Słowacji z uwagi na pracę w sąsiednich krajach, mają czas do 9 sierpnia na zaszczepienie się lub dokończenie tego procesu. Po tym terminie będzie ich obejmować 14-dniowa kwarantanna.
Władze nie ukrywają, że decyzje są związane z obawą przed nowymi wariantami koronawirusa. Słowackie władze zastrzegły, że mogą ograniczyć funkcjonowanie niektórych mniejszych przejść granicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj