Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po akcji prędkość na kłobuckich drogach – ponad 20 przypadków łamania przepisów

Facebook Twitter

Kłobucka drogówka podsumowuje wczorajszą (3.08.) akcję Prędkość. Działania mundurowych zlokalizowane były głównie w miejscach nadmiernego przekraczania prędkości wskazanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ujawniono aż 21 przypadków łamania prawa, a w dwóch przypadkach zatrzymano prawo jazdy. W Popowie ulicy Wieluńskiej kierujący dacią przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Skutkowało to zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Podobna sytuacja miała miejsce w Białej na ulicy Częstochowskiej. Jak się okazało kierujący audi miał już zatrzymane prawo jazdy za wcześniejsze przekroczenie prędkości powyżej 50 w terenie zabudowanym.

Podstawowym celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby wypadkach drogowych. Niemniej jednak policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Łącznie ujawniono aż 21 przypadków przekroczenia prędkości. Działania swoim obszarem obejmowały cały powiat. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na miejsca przekraczania prędkości naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. We wskazanych przez mieszkańców lokalizacjach potwierdzono przypadki łamania prawa, a nawet zatrzymano prawo jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach.

Policjanci z kłobuckiej drogówki każdego dnia kontrolują prędkość w kilkunastu miejscach na terenie powiatu i dyscyplinują kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości jednocześnie stwarzając zagrożenie dla siebie samych oraz dla innych uczestników ruchu drogowego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023