Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po 7 latach oczekiwania SP nr 7 zyskał wreszcie sztandar. Uroczystość odbyła się w środę (22.05)

Facebook Twitter

Częstochowska podstawówka z ul. Zamenhofa z długimi sportowymi tradycjami, w środę 22 maja będzie mieć w swoich murach szczególną uroczystość. Zapowiedziano wyczekiwane nadanie sztandaru dla szkoły.

 SP nr 7 zyskał wreszcie sztandar

Joanna Ziółkowska-Nowak: Długo czekaliśmy, bo wtedy, kiedy zlikwidowane zostało gimnazjum w 2017 roku, wyprowadziliśmy sztandar gimnazjum numer 7 i od tej pory powstała w wyniku jego przekształcenia szkoła podstawowa, nie posiadała ona sztandaru. Dlatego po siedmiu latach bardzo wyczekiwany moment dla naszej szkoły, dla całej społeczności, bo w to włączeni są zaangażowani rodzice, nauczyciele, uczniowie. 22 maja szkoła otrzyma sztandar.

Szkolna uroczystość była otwarta dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla dzisiejszego środowiska placówki, ale też dla rodziców czy absolwentów. Kto ufundował szkolny sztandar dla 7.?

Joanna Ziółkowska-Nowak: Sztandar został ufundowany przez radę rodziców i przez radę pedagogiczną. Takimi honorowymi fundatorami jest Pan Prezydent Miasta Częstochowy, Pani Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, uczniowie szkoły. Sztandar jest symbolem szkoły, który jednoczy całą społeczność szkolną, brakowało tego do tej pory podczas każdej uroczystości czy to szkolnej, czy to na terenie miasta, w której uczestniczyliśmy.

Mówi dyr. Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie – Joanna Ziółkowska-Nowak. Wydarzenie miało odświętną oprawę, nie tylko w części oficjalnej…

Joanna Ziółkowska-Nowak: Przygotowania trwają również część artystyczna, ale najważniejsza część to właśnie ta część oficjalna, podczas której zostanie nam przekazany sztandar. Będziemy chcieli pokazać, jaki mamy dorobek uczniów, to są ich osiągnięcia edukacyjne, ale i mnóstwo, mnóstwo osiągnięć sportowych. W szkole zapraszamy o godzinie 10.30.

Do Szkoły Podstawowej nr 7 na ul. Zamenhofa zapraszała dyr. Joanna Ziółkowska-Nowak.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj