Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po 500+ do ZUSu dla wszystkich dopiero od lutego, od stycznia tylko dla nowonarodzonych dzieci

Facebook Twitter

Od przyszłego roku zgodnie z zapowiedziami ZUS przejmuje zawiadowanie programem rządowym 500+. Oznacza to, że właśnie do tej instytucji będziemy kierować nowe wnioski na kolejny okres po świadczenia dla dzieci.

Mały ZUS Plus ZUS, wnioski o Mama 4 plus

Jednak zakład wnioski przyjmie dopiero od 1 lutego, a nie wcześniej – jak planowano od stycznia:

Wnioski o świadczenie na kolejny okres od czerwca 2022 roku do 31 Maja 2023 roku można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych już od 1 lutego. Od stycznia ZUS będzie przyjmował wnioski jedynie na nowonarodzone dzieci. Rodzice, którym urodziło się dziecko, mają 3 miesiące na złożenie wniosku o środki z programu Rodzina 500+.

W innej sytuacji są młodzi rodzice którzy będą wnioskować o pieniądze po raz pierwszy, a w innej opiekunowie dzieci, na które już otrzymują świadczenie:

W nieco innej sytuacji są rodzice, którzy już pobierają środki z programu 500+. Takie osoby nie muszą spieszyć się ze złożeniem wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeżeli chcą otrzymywać środki w kolejnym okresie, wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składają dopiero od 1 lutego, wcześniej nie ma możliwości złożenia wniosku

– przypominała Beata Kopczyńska, rzeczniczka w ZUS-ie w naszym regionie. Pamiętajmy, że od 2022 roku wnioski pozostaną już tylko elektroniczne, a wypłata 500+ jest bez zmian wypłacana tylko na rachunek bankowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj