Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pługopiaskarki kursują po częstochowskich ulicach od 6:00 rano. Intensywne opady śniegu do końca dnia

Facebook Twitter

Zimowa aura w Częstochowie, kierowcy zdejmijcie nogę z gazu, zwłaszcza na małych osiedlowych ulicach może być ślisko. Zima jednak nie zaskoczyła drogowców.

Jak powiedział w Radiu Jura Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg, wszystko jest pod kontrolą:

Radio 90: Intensywne opady śniegu w Częstochowie. Miejskie służby są w gotowości.

Maciej Hasik: Tak, od 6:00 rano już sprzęt wykonawcy zimowego oczyszczania miasta jest na częstochowskich ulicach, w zaawansowaniu 50-procentowym, czyli 50 procent tego, czym dysponuje firma, wyjechało o 6:00 rano na ulice, by profilaktycznie, uprzedzając zamarzanie opadu, posypać częstochowskie ulice, by poranny szczyt nie był za bardzo uciążliwy dla mieszkańców, nawet jeśli mamy taką, a nie inną aurę

– mówił w rozmowie z Katarzyną Ficą, rzecznik MZD. Prognozy są na bieżąco monitorowane, z ostatnich danych IMGW wynika, że intensywnie śnieg padać ma do godziny 18:00:

Maciej Hasik: Jest opcja, że w okolicach południa zaawansowanie prac się zwiększy i wyjedzie więcej sprzętu niż tylko 50 procent, ale wszystko na bieżąco jest weryfikowane i zależy od pogody i jak ona realnie będzie wyglądała.

Do końca dnia w Częstochowie pokrywa śnieżna może wynieść od 10 do 15 cm. Ostrzeżenie 1 stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w czwartek 24 listopada dotyczy powiatów: będziński, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec i zawierciański.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024