Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plenerowo sportowy finał WOŚP w Olsztynie

Facebook Twitter

Niedzielny (31.01) finał orkiestry w podczęstochowskim Olsztynie plenerowo i na sportowo. Sztabowicze z jurajskiej gminy stawiają na aktywność na świeżym powietrzu i w zimowym otoczeniu.

Lokalnie działające stowarzyszenia przewodników, popularyzatorów aktywności proponują trzy wydarzenia w ramach finału WOŚP.

Stowarzyszenie Biegaczy, które tu działa na naszym terenie właśnie jedną z tych akcji, którą robią tego dnia to będzie właśnie przebiegnięcie po wszystkich miejscowościach na terenie gminy Olsztyn. Mamy podane godziny, kiedy oni się znajdą, w której miejscowości, kiedy ludzie mogą sobie wyjść na ulice i też tą swoją cegiełkę dołożyć. Bieg z sercem, spacer z jurajskimi włóczykijami to jest też takanasza organizacja na terenie, którą stworzył jurajski przewodnik, którym jest Wioletta Gasik, więc to będzie taki spacer z przewodnikiem i trzecia rzecz jeszcze będzie – marsz z kijkami.

Do udziału zachęcała Monika Kubat, szef sztabu orkiestry w Olsztynie. Przewodnicy, biegacze i nordiowcy dotrą w sumie do wszystkich małych miejscowości na terenie gminy. Jeżeli chcemy wystartować trzeba się zdecydować, starty wszystkich trzech imprez o godz. 11.00.

Każdy może sobie wybrać tylko jedną rzecz. Działamy tutaj, żeby móc wyjść na świeże powietrze, żeby było dużo miejsca i żeby się tutaj jakoś nie spotykać w dużych grupach i małych pomieszczeniach. Zachęcamy też do aktywności – może trochę nam przysypie śnieg, także będzie też przy okazji ładnie biało – do odwiedzenia naszych jurajskich okolic, z przewodnikiem taki spacer też jest bardzo przyjemna, bo można się dowiedzieć czegoś o okolicy, także zachęcamy.

Pamiętajcie 31 stycznia, niedziela, start spod góry Biakło na terenie gminy Olsztyn. Polecała Monika Kubat, lokalny szef sztabu orkiestry.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj