Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plecaki rozdane! 200 osób z ubogich rodzin z południa Częstochowy zyskało wyprawkę do szkoły

Facebook Twitter

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem na lekcje, blisko dwieście dzieci z ubogich rodzin otrzymało plecak ze szkolną wyprawką w finale akcji „Nowy Plecak na Nowy Rok Szkolny".

fot. Pixabay

To wieloletnia akcja charytatywna w Częstochowie, którą koordynuje częstochowski radny Dariusz Kapinos oraz Fundacja Razem dla Rozwoju:

Dariusz Kapinos: Akcja trwa już od 21 lat z pełnym sukcesem, dlatego że udało nam się w samym tym roku zorganizować darczyńców i zakupić prawie 200 sztuk plecaków.

Marta Zmitrukiewicz: To jest dość duże wyzwanie, bo wiemy, że w tej chwili zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mają swoje preferencje. Dopasować kolorystycznie oraz preferencje tego, co chcieliby dostać w wyprawce, jest dość skomplikowane. Mamy podział dla klas 1-3, chłopiec/ dziewczyna oraz powyżej 4 i to też jest rozdział pomiędzy chłopakiem a dziewczyną. Mam nadzieję, że w tym roku wszystkie dzieci będą zadowolone

– mówią Dariusz Kapinos oraz Marta Zmitrukiewicz – organizatorzy akcji. W tym roku plecaki wraz z artykułami szkolnymi trafią do dzieci z trzech południowych dzielnic Częstochowy. To ważna pomoc przed nadejściem szkoły dla uczniów z rodzin w trudnej sytuacji życiowej:

Dariusz Kapinos: Postanowiliśmy w tym roku wybrać szkoły i przedszkola z dzielnicy Raków, Wrzosowiak i Ostatni Grosz. Rozmawialiśmy z dyrektorami, pedagogami szkolnymi i to oni zasugerowali nam dzieci, które potrzebują takiego plecaka, które na pewno będą z plecaka zadowolone. Myślę, że na cały rok szkolny wyprawka starczy dla wszystkich dzieci.

Prezes częstochowskiej Fundacji „Dla Rozwoju”, podkreśla, że w tegorocznej akcji swojego wsparcia udzieliło ponad 30 darczyńców, którzy zdecydowali się ufundować pomoc rzeczową dla dzieci:

Marta Zmiturkiewicz: Fundacja Dla Rozwoju bardzo dba o swoich darczyńców. Co roku pukamy praktycznie do wszystkich możliwych drzwi. W tym roku udało nam się pozyskać ponad 30 firm i osób, które darowały te plecaki dzieciom. Wszystko, co te dzieci otrzymują w plecakach, przybory są właśnie wynikiem darczyńców i tego, co nam oferowały firmy oraz osoby fizyczne

– dodaje Marta Zmiturkiewicz. Mimo inflacji skutecznie w tej edycji pomogli zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatne. Akcja „Nowy plecak na nowy rok szkolny” wraca zawsze przed końcem wakacji.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022