Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Płatna strefa poszerzona tylko formalnie. Drogowcy nie ustawili wszystkich parkomatów, nie udało się też pomalować oznakowania

Facebook Twitter

Strefa płatnego parkowania zgodnie z decyzją radnych została powiększona od 4 maja. Kierowcy pytają jednak, czy będzie od nich egzekwowana opłata na włączonych do strefy parkingach. Wszystko dlatego, że nadal nie są gotowe wszystkie wymieniane parkomaty, a na nowych ulicach w płatnej strefie zabrakło jeszcze odpowiedniego oznakowania.

Formalno-prawnie strefa została poszerzona od 4 maja o nowe tereny, ale żeby można było pobierać opłaty, żeby mogła w pełni funcjonować konieczne jest zainstalowanie oznakowania poziomego i odpowiedniej infrastruktury, czyli parkomatów. Z uwagi na bardzo kapryśną pogodę, która nawet w majówkę dawała nam się we znaki, niemożliwym było malowanie oznakowania poziomego w ostatnich dniach, jak i też instalacja parkomatów.

Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg, w najbliższych dniach nowe aparaty powinny mieć już pełną funkcjonalność. Drogowcy czekają też na możliwość uzupełnienia poziomych oznaczeń strefy. Działanie poszerzonej strefy płatnej zostało przesunięte w czasie:

Do momentu uzbrojenia tej strefy we wspomniane elementy, ona – mimo tego, że mogłaby już funkcjonować – nie działa i na tym poszerzonym obszarze nie jest jeszcze aktywna. Kiedy tak się stanie – poinformujemy. W przestrzeni kilku, kilkunastu dni te zaległości powinny być zrealizowane. Do tego czasu, kiedy będziemy mogli przeprowadzić stosowne prace, poszerzony zakres jest nieaktywny

– informował Maciej Hasik, rzecznik w MZDiT. Przypomnijmy są w płatnej strefie parkowania znajdą się nowe ulice, jak: Słowackiego, część ulicy św. Rocha, Ogrodowa, Rynek Wieluński, Krakowska czy al. Jana Pawła II.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj