Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Planujesz ślub cywilny? Termin w USC zarezerwujesz przez internet

Facebook Twitter

Śluby w maseczkach, z udziałem czterech osób - młodej pary i świadków, bez fotografa i bez udziału najbliższej rodziny. Tak w dobie koronawirusa wygląda zawarcie związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego. O tym już informowaliśmy.

Słuchacze dopytują jednak w jaki sposób można przełożyć datę ślubu jeśli Urząd nadal jest nieczynny dla interesantów..

Poza pewnymi wyjątkami, USC nadal nie prowadzi bieżącej obsługi interesantów, dlatego nie przyjmujemy nowych rezerwacji ślubów, ale to nie znaczy, że nie można tego zaplanować. Na stronie e.czestochowa.pl znajduje się odnośnik do e-usług świadczących przez Urząd Miasta i tam można zarezerwować sobie termin ślubu na kolejne miesiące.

Więc, jeśli chcecie zarezerwować nową datę ślubu możecie zrobić to drogą internetową, informuje Rafał Bednarz. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie zapewnia, że każdy zainteresowany na pewno poradzi sobie z obsługą e-usług:

Klikamy „poradnik interesanta”, następnie „system umawiania wizyt” i w dziale „akty stanu cywilnego” można wybrać usługę zawarcia małżeństwa przed kierownikiem USC i po zalogowaniu się można zarezerwować termin. Może być problem z terminami w czerwcu. Większość par, które przenosiły śluby w marcu i kwietniu przenosiły je właśnie na czerwiec, ale terminy dostępne są w kolejnych miesiącach.

– dodaje Rafał Bednarz kierownik USC w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj