Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Planujemy wyjazdy, oblegamy biura podróży – celem południowa Europa, ale i krajowe wakacje

Facebook Twitter

Na dobre nasze myśli zaprzątnęło snucie wakacyjnych planów. Coraz więcej krajów Europy łagodzi warunki wjazdu dla turystów z Polski. A co za tym idzie, mamy coraz większe oblężenia biur podróży. Największą popularnością wśród częstochowian cieszą się teraz: Turcja, Grecja, Tunezja czy kraje bałkańskie.

fot. Pixabay

W tych rejonach chętnie planujemy letnie urlopy.

Ten rok jest kumulacją dwóch poprzednich lat, w związku z tym część ludzi rezerwowała w 2019 i konsumuje to dopiero teraz. Część nowych klientów, którzy się decydują ze względu na to, że zostały zniesione obostrzenia covidowe, a część ludzi jest już wyszczepionych w związku z tym mają tutaj jeszcze większą swobodę w podróżowaniu

– powiedział naszemu reporterowi Artur Grocholski – właściciel częstochowskiego biura podróży. Bez testu na Covid-19, świadectwa szczepień i kwarantanny można wybrać się m.in. na Cypr, do Albanii czy Chorwacji. M.in. z tego powodu, te kraje zaczęły się cieszyć większym powodzeniem wśród planujących wyjazdy:

Hiszpania z dnia na dzień zdjęła obostrzenia dotyczące testów, to samo dotyczy Grecji. Zwłaszcza dla osób, które są zaszczepione. Osoby, które nie są zaszczepione – od nich są wymagane testy, w zależności od kraju. Na wakacyjnym ekspercie możemy zobaczyć poszczególne kraje – wszystkie kraje świata, co jest wymagane przy przylocie. Zauważyliśmy duży wzrost w momencie, kiedy obostrzenia zostały zluzowane.

Wielu z nas jednak woli spędzać wakacje w Polsce

– dowiadujemy się w częstochowskim biurze podróży. Nad morze czy w góry wyjeżdżamy zawsze chętnie:

Mamy znacznie mniejsze obłożenie niż w latach przed pandemią. Widać to również w obiektach krajowych, które są maksymalnie już dużo wcześniej zarezerwowane. Co najważniejsze – widać, że ze względu na Covid-19 ludzie wybierają też obiekty wolnostojące, domy mniejsze nad morzem, nad jeziorami czy w górach, korzystają z przyczep kempingowych. Widać, że ludzie chcą docierać do zakątków, gdzie nie będzie dużego zagęszczenia. Morze cieszy się zawsze dużym powodzeniem

– podsumowywał Artur Grocholski właściciel biura turystycznego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023