Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plan sporządzenia dokumentacji dla przebudowy ul. Poleskiej

Facebook Twitter

Jest wreszcie plan sporządzenia dokumentacji dla przebudowy ul. Poleskiej w rejonie szpitala na Parkitce. Miasto wraz z drogowcami przymierza się do przeobrażenia ulicy, która jest w fatalnym stanie technicznym.

Naprawa ulic w mieście Powiat częstochowski szykuje sporo remontów dróg

Nowa droga, która ma tu powstać będzie wreszcie spełniała standardy i poprawi bezpieczeństwo, w tym licznych pieszych. Przecież tutejsze osiedla stale się rozrastają. Dzisiaj Poleska ma jezdnię tylko umownie, na dodatek rozjeżdżoną przez ciężki sprzęt. Wszystko z uwagi na ogromne inwestycje mieszkaniowe prowadzone w tej części miasta. Nowy projekt ul. Poleskiej ma być gotowy w przyszłym roku.

Ogłoszony przetarg ma wyłonić projektanta dla tego odcinka. Przez lata Poleska, zbudowana z pozostałości płyt betonowych, była jezdnią techniczną w sąsiedztwie szpitala i nie spełniała ważniejszej roli. Dziś to rejon coraz bardziej zabudowanej i ogromnej mieszkalnej dzielnicy Częstochowy. Oznacza to że drogowa inwestycja w tym miejscu jest niezbędna również dla poprawy komunikacji z Parkitką.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024