Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plaga pijanych kierowców na naszych ulicach…

Facebook Twitter

To już prawdziwa plaga pijanych kierowców. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci interweniowali dwukrotnie przy kolizjach z udziałem nietrzeźwych kierujących w naszym regionie.

Tak było m.in w Szarlejce, 30-latka kierująca focusem, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na chodnik i uderzyła w zaparkowany samochód osobowy:

Okazało się, że mieszkanka gminy Wręczyca Wielka nie posiada uprawnień do kierowania, a w jej organiźmie było aż 1,8 promila alkoholu.

Sprawą nieodpowiedzialnej 30 latki zajmują się policjanci z komisariatu z Wręczycy Wielkiej

– informuje sierżant sztabowy Marlena Wiśniewska. To było w niedzielę (18.04.), a wczoraj na drodze krajowej nr 43 w Kłobucku doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia. Samochód osobowy zderzył się z ciężarowym volvo. Sprawca uciekł z miejsca kolizji, ale zapomniał o jednym:

Patrol drogówki ujawnił elementy rozbitego samochodu oraz pozostawioną tablicę rejestracyjną. Policjanci szybko ustalili kierującego oraz miejsce jego pracy, gdzie zastano osobę. Mieszkańca gminy Kłobuck poddano badaniu na zawartość alkoholu w organiźmie. Wynik wskazał 1,2 promila. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 56-letni kierujący Toyoty, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu ciężarowym Volvo z naczepą, w skutek czego uderzył w prawy jego bok.

Nieodpowiedzialny mężczyzna musi liczyć się z wysoką grzywną, orzeczonym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a nawet z karą pozbawienia wolności do lat 2

– dodaje sierżant sztabowy Marlena Wiśniewska oficer prasowy KPP w Kłobucku.

Pomimo licznie prowadzonych akcji przez Policję, na drodze wciąż pojawiają się kierujący na „podwójnym gazie”. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Nie bądźmy obojętni i reagujmy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj