Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

PKW: Wybory do Parlamentu Europejskiego. Wyniki z powiatu częstochowskiego [WYNIKI]

Facebook Twitter

W powiecie częstochowskim z dużą przewagą wygrało Prawo i sprawiedliwość. Na PiS zagłosowało 46,88 proc uprawnionych do głosowania.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PKW podała oficjalne wyniki we wszystkich okręgach wyborczych

W powiecie częstochowskim na miejscu drugim znalazła się KO – 28,95 proc. Trzecia Konfederacja – 10,12 proc. A Trzecia Droga na miejscu czwartym- z niespełna 7 procentami głosów.

W powicie częstochowskim niska frekwencja – 37,39%. Najmniej osób zagłosowało w Dąbrowie Zielonej i Konopiskach, lokale wyborcze odwiedziło wczoraj odpowiednio 33,27% i 33,95% uprawnionych do głosowania.

PKW publikuje wyniki na swojej stronie internetowej, ale nie podaje na razie, którzy politycy otrzymali mandaty europosłów.

Gmina Blachownia – frekwencja – 37,33%

  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 1 497 – Głosów – 40,66%
  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 285 – Głosów – 34,90%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 356 – Głosów – 9,67%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 244 – Głosów – 6,63%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 218 – Głosów – 5,92%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 33 – Głosów – 0,90%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 23 – Głosów – 0,62%
  • Komitet Wyborczy Polexit 12 – Głosów – 0,33%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 11 – Głosów – 0,30%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 3 – Głosów – 0,08%

Gmina Dąbrowa Zielona – frekwencja – 33,27%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 583 – Głosów – 54,64%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 228 – Głosów -21,37%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 99 – Głosów – 9,28%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 96 – Głosów – 9,00%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 50 – Głosów – 4,69%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 4 – Głosów – 0,37%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 3 – Głosów – 0,28%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 2 – Głosów – 0,19%
  • Komitet Wyborczy Polexit 1 – Głosów – 0,09%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 1 – Głosów – 0,09%

Gmina Janów – frekwencja – 38,31%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 961 – Głosów – 52,06%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 418 – Głosów – 22,64%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 213 – Głosów – 11,54%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 83 – Głosów – 4,50%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 78 – Głosów – 4,23%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 60 – Głosów – 3,25%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 14 – Głosów – 0,76%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 13 – Głosów – 0,70%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 4 – Głosów – 0,22%
  • Komitet Wyborczy Polexit 2 – Głosów – 0,11%

Gmina Kamienica Polska – frekwencja – 40,42%

  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 679 – Głosów – 38,38%
  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 667 – Głosów – 37,70%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 160 – Głosów – 9,04%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 127 – Głosów – 7,18%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 104 – Głosów – 5,88%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 12 – Głosów – 0,68%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 8 – Głosów – 0,45%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 8 – Głosów – 0,45%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 3 – Głosów – 0,17%
  • Komitet Wyborczy Polexit 1 – Głosów – 0,06%

Gmina Kłomnice – frekwencja – 36,56%

  • Komitet Liczba Głosów Procent Głosów- Głosów – Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 955 – Głosów – 50,75%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 944 – Głosów – 24,51%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 396 – Głosów – 10,28%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 290 – Głosów -7,53%
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 184 – Głosów – 4,78%
    Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 34 – Głosów – 0,88%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 23 – Głosów – 0,60%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 9 – Głosów – 0,23%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 9 – Głosów – 0,23%
  • Komitet Wyborczy Polexit 8 – Głosów – 0,21%

Gmina Koniecpol – frekwencja – 34,28%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 407 – Głosów – 56,28%
    Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 589 – Głosów – 23,56%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 213 – Głosów – 8,52%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 118- Głosów -4,72%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 107 – Głosów – 4,28%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 24 – Głosów -0,96%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 18 – Głosów – 0,72%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 9 – Głosów – 0,36%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 8- Głosów – 0,32%
  • Komitet Wyborczy Polexit 7 – Głosów – 0,28%

Gmina Konopiska – frekwencja – 33,95%

  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 1 052 – Głosów – 36,24%
  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 043 – Głosów – 35,93%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 306 – Głosów – 10,54%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 286 – Głosów – 9,85%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 170 – Głosów – 5,86%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 20 – Głosów -0,69%
  • Komitet Wyborczy Polexit 7 – Głosów – 0,24%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 7 – Głosów – 0,24%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 6- Głosów – 0,21%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 6 – Głosów – 0,21%

Gmina Kruszyna – frekwencja – 34,67%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 708 – Głosów – 53,35%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 246 – Głosów – 18,54%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 185 – Głosów – 13,94%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 79 – Głosów – 5,95%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 77 – Głosów – 5,80%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 10- Głosów – 0,75%
    Komitet Wyborczy Normalny Kraj 7 – Głosów – 0,53%
  • Komitet Wyborczy Polexit 6- Głosów – 0,45%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 6- Głosów – 0,45%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 3- Głosów – 0,23%

Gmina Lelów – frekwencja – 37,60%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 877 – Głosów – 60,86%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 216 – Głosów -14,99%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 181- Głosów – 12,56%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 84 – Głosów – 5,83%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 42 – Głosów – 2,91%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 20 – Głosów – 1,39%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 10 – Głosów -0,69%
  • Komitet Wyborczy Polexit 4- Głosów – 0,28%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 4 – Głosów – 0,28%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 3 – Głosów – 0,21%

Gmina Mstów – frekwencja – 38,80%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 768 – Głosów -52,92%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 833 – Głosów -24,93%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 321 – Głosów -9,61%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 218- Głosów -6,52%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 124 – Głosów – 3,71%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 28 – Głosów – 0,84%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 26 – Głosów -0,7 8%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 16 – Głosów – 0,48%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 4 – Głosów – 0,12%
  • Komitet Wyborczy Polexit 3 – Głosów – 0,09%

Gmina Mykanów – frekwencja – 40,13%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 2 430 – Głosów – 50,84%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 1 185 – Głosów – 24,79%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 503 – Głosów – 10,52%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 408- Głosów – 8,54%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 164 – Głosów – 3,43%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 35 – Głosów – 0,73%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 27 – Głosów – 0,56%
  • Komitet Wyborczy Polexit 11- Głosów – 0,23%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 10 – Głosów -0,21%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 7- Głosów – 0,15%

Gmina Olsztyn – frekwencja – 39,51%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 127 – Głosów – 43,72%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 902 – Głosów – 34,99%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 221- Głosów – 8,57%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 154 – Głosów – 5,97%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 120 – Głosów – 4,65%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 21 – Głosów – 0,81%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 19 – Głosów – 0,74%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 7 – Głosów – 0,27%
  • Komitet Wyborczy Polexit 4- Głosów – 0,16%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 3 – Głosów – 0,12%

Gmina Poczesna – frekwencja – 38,97%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 500 – Głosów – 38,91%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 1 440 – Głosów – 37,35%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 394 – Głosów – 10,22%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 236 – Głosów – 6,12%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 212- Głosów – 5,50%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 26 – Głosów – 0,67%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 21 – Głosów – 0,54%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 10 – Głosów – 0,26%
  • Komitet Wyborczy Polexit 9 – Głosów – 0,23%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 7 – Głosów – 0,18%

Gmina Przyrów – frekwencja – 35,45%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 565 – Głosów – 54,22%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 194 – Głosów – 18,62%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 125- Głosów – 12,00%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 90- Głosów – 8,64%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 47 – Głosów – 4,51%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 10- Głosów – 0,96%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 5 – Głosów – 0,48%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 3- Głosów – 0,29%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 2 – Głosów – 0,19%
  • Komitet Wyborczy Polexit 1 – Głosów – 0,10%

Gmina Rędziny – frekwencja – 37,71%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 1 351 – Głosów – 47,65%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 802 – Głosów – 28,29%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 305 – Głosów – 10,76%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 175- Głosów – 6,17%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 149 – Głosów – 5,26%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 21- Głosów – 0,74%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 15 – Głosów – 0,53%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 9 – Głosów – 0,32%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 6 – Głosów – 0,21%
  • Komitet Wyborczy Polexit 2- Głosów – 0,07%

Gmina Starcza – frekwencja – 35,90%

  • Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 367 – Głosów – 43,59%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 257- Głosów – 30,52%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe 83 – Głosów – 9,86%
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica 60- Głosów – 7,13%
  • Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność I Niepodległość 55- Głosów – 6,53%
  • Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie 7 – Głosów – 0,83%
  • Komitet Wyborczy Polexit 7 – Głosów – 0,83%
  • Komitet Wyborczy Normalny Kraj 4 – Głosów – 0,48%
  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców 2- Głosów – 0,24%
  • Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski 0 – Głosów – 0,00%

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024