Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

PKP zapowiada przebudowę peronów w stacji Zawiercie

Facebook Twitter

Ma się poprawić komfort korzystania z kolei dla podróżnych, a do tego ruch pociągów będą kontrolować nowocześniejsze urządzenia i cyfrowe systemy sterowania.

PKP zapowiada przebudowę peronów w stacji Zawiercie

Podpisana została umowa na inwestycję wartą 90 mln złotych.

Katarzyna Głowacka: Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie prac ze środków budżetowych. Usprawnią zarządzanie ruchem kolejowym na stacji, zwiększy się bezpieczeństwo, zaplanowano wymianę płyt na peronach oraz budowę dwóch poczekalni otwartych z ławkami dla pasażerów. Peron przy budynku dworca zostanie wydłużony w kierunku przejścia podziemnego, wykonany będzie chodnik prowadzący do peronu od ulicy Grunwaldzkiej i Spacerowej. Takie rozwiązanie usprawni komunikację na stacji.

Dla poprawy bezpieczeństwa PKP zapowiada, że dotychczasowe urządzenia sterowania ruchem pociągów zastąpi nowy system komputerowy. To jednak nie wszystko:

Katarzyna Głowacka: Dla sprawnych podróży w rejonie stacji zamontowanych zostanie 10 nowych rozjazdów wyposażonych w system elektrycznego ogrzewania, który gwarantuje sprawny ruch w warunkach zimowych. Zamontowanych zostanie również około dwóch kilometrów torów i około 10 kilometrów sieci trakcyjnej. Stacja Zawiercie jest ważna w ruchu. Przebiega przez nią kilka linii kolejowych: Częstochowa – Zawiercie – Katowice, Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie, Tarnowskie Góry – Zawiercie czy Zawiercie – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

– zapowiada Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych. Pierwsze miesiące zostaną przeznaczone na przygotowanie projektu, prace mają szansę ruszyć na dworcu w przyszłym roku. Według założeń kolejarzy, przebudowa na dworcu w Zawierciu ma potrwać do końca 2024 roku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj