Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

PKP wykorzystuje krakowskie przęsła mostu na trasie Częstochowa-Opole. Połowa prac będzie ukończona latem

Facebook Twitter

Trwa wymiana mostów między Częstochową a Opolem. Właśnie montowane są dwie kolejne przeprawy kolejowe na tej trasie. PKP wykorzystało m.in. przęsła uzyskane z mostu kolejowego w Krakowie.

fot.S.Morus/plk-sa.pl

Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy

– mówi Katarzyna Głowacka z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych.

Katarzyna Głowacka: Między Częstochową Gnaszyn a Częstochową Stradom przebudowywany jest most kolejowy, poprawiona zostanie też estetyka obiektu. Linią tą kursują pociągi pasażerskie między innymi do Warszawy, Opola i Wrocławia, ale też składy towarowe. Obecnie ruch odbywa się jednym torem, na drugim prowadzone są roboty. Po przygotowaniu nowych przyczółków, w kwietniu zostało zamontowane przęsło. Stalowa konstrukcja przyjechała z Krakowa, po demontażu mostu nad Wisłą. Do końca czerwca wykonawca zakończy prace torowe i sieciowe.

Sprawniejszy będzie ruch pociągów i zwiększy się bezpieczeństwo, podkreśla Katarzyna Głowacka. Prace będą kontynuowane jeszcze w wakacje na drugiej nitce torów, a cała inwestycja ma potrwać do jesieni tego roku.

Katarzyna Głowacka: W lipcu pociągi pojadą po wymienionej konstrukcji i nowym torze, a prace przeniosą się na sąsiednie przęsło i tor. Zakończenie prac na obu torach przewidziane jest w październiku (…).

W sumie ponownie wykorzystano 12 przęseł z rozebranego mostu w Krakowie, wykorzystane są nie tylko na częstochowskim odcinku, ułatwiają przewozy też w innych częściach kraju, m.in.na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj