Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

PKP: Od niedzieli zmiany na torach. Letnia korekta rozkładu jazdy

Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę 12 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy PKP, poinformowały Polskie Linie Kolejowe. Warto o nich pamiętać przed wakacyjnym sezonem, szczególnie że podróż pociągiem stała się bardziej ekonomiczna niż wyjazdy samochodem, a sporo z nas wakacje planuje w kraju. Czy są istotne zmiany rozkładu w naszym województwie?

mat.prasowe PKP Intercity

Są duże zmiany w innych województwach, więc jeżeli będziemy z Częstochowy i okolic planować podróż pociągiem, to sprawdźmy czy np. trasa nie będzie objazdowa z uwagi na prace torowe lub czy nie pojawią się inne opóźnienia.

Rozkład jazdy pociągów po korekcie wprawdzie uwzględnia modernizacje linii, stacji, przystanków w całym kraju, ale na krótszych trasach większych komplikacji nie widać. W województwie śląskim kontynuowana jest inwestycja na linii Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie.

Nadal obwiązuje zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi Kolei Śląskich na odcinku Katowice – Tarnowskie Góry. To ważne dla tych, którzy w wakacje nie opuszczą regionu.

Jadąc PKP w góry, pamiętajmy że są prace w stacji Zwardoń i za pociągi Kolei Śląskich będzie uruchomiona zastępcza komunikacja na odcinku Rajcza – Zwardoń. Z kolei za pociąg PKP Intercity BESKIDY na odcinku Żywiec – Zwardoń również pasażerów będzie zabierał autobus.

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy dostępne są u przewoźników. Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 12 czerwca do 3 września.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023