Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piszesz o Częstochowie pracę naukową? Zgłoś ją do konkursu. Miasto otwiera go co roku

Facebook Twitter

Zajmujecie się lokalnymi zagadnieniami w pracy dyplomowej czy doktorskiej? Tym samym promujecie Częstochowę - dlatego warto skorzystać z konkursu na pracę naukową ogłoszonego przez Wydział Funduszy Europejskich w naszym magistracie.

Z roku na rok, faktycznie jest ta jakość prac i możliwość ich wykorzystania np. w mieście, coraz wyższa. Jest nagroda główna – nagroda prezydenta oraz wyróżnienia – ilość zależna od kapituły, jak uzna za stosowne przyznać. Nagrodą główną jest 3000 zł oraz wyróżnienia w wysokości 1000 zł w tym roku.

W ramach konkursu na pracę naukową można zgłaszać prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie lub doktorskie. Ważne by były związane w różny sposób z Częstochową

– mówi Anna Tymoshenko z Wydziału Funduszy Europejskich.

Ta praca ma być związana z Częstochową, z promocją miasta. Zależy od tego kto, jaki kierunek sobie wybrał, do jakiego zawodu studia miały go przygotować. Natomiast samo to już, że student uczelni, która nie mieści się w Częstochowie pisze o Częstochowie, to jest już jakaś forma promocji miasta. W tej pracy zostaną opisane, zbadane mechanizmy, które można by było zastosować czy przy promocji, czy jakieś rozwiązania architektoniczne, czy jakieś rozwiązanie urbanistyczne.

W konkursie mogą wziąć udział także studenci uczelni z innych miast, ale jeżeli piszą o Częstochowie również mogą sprawdzić się w konkursie:

Mamy mieszkańców, którzy wyjeżdżają z Częstochowy studiować na innych uczelniach, bo nie znajdują tutaj kierunków, które ich interesują lub po prostu wymarzyli sobie inną uczelnię. Tytuł zarządzenia, tytuł regulaminu jest – za pracę związaną z promocją Częstochowy. Natomiast my promocję rozumiemy tak, że o tym mówimy. Niewiele jest takich miast, które takie nagrody funduje, więc to już jest promocja, że studenci z innych miast biorą udział w tym konkursie

– dodaje Anna Tymoshenko zachęcając studentów czy doktorantów do promocji miasta. Więcej informacji w tym temacie szukajcie na stronie internetowej magistratu czestochowa.pl.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023