Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pirat drogowy z Rędzin bez prawka i z sądowym zakazem już przed sądem

Facebook Twitter

Miał zakaz kierowania samochodem, a tymczasem pędził autem przez teren zabudowany w Rędzinach. Mężczyzna który w ubiegłym roku latem omal nie zabił chłopca na pasach, teraz stanął przed częstochowskim sądem.

Przed sądem w Częstochowie rozpoczął się proces pirata drogowego z Rędzin. To znany policji z wcześniejszych wykroczeń drogowych Rafał K. Oskarżony mimo sądowego zakazu i odebranego prawa jazdy nadal prowadził i cudem nie spowodował tragedii na przejściu dla pieszych w podczęstochowskiej gminie.

O sprawie rok temu zrobiło się głośno w całym kraju. Po jezdni na pasach przechodziła czteroosobowa rodzina z dziećmi, w tym chłopiec na hulajnodze. Przed przejściem obok urzędu gminy, kilka samochodów zatrzymało się, by przepuścić rodzinę , pirat o mało co nie uderzył w chłopca. Odpowiada teraz za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz naruszenie sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kierowca już 10 lat temu był skazany na 7,5 roku więzienia za śmiertelne potrącenie w stanie nietrzeźwości rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku.

O tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj