Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pirat drogowy skazany na więzienie! Nie miał prawa jazdy i ma na koncie śmiertelny wypadek

Facebook Twitter

Sprawa pirata drogowego z Rędzin, który o mało nie potrącił rodziny na pasach w centrum gminy, znalazła finał przed częstochowskim sądem. Drogowy recydywista usłyszał wyrok - ma trafić za kratki na 4 i pół roku.

Śmiertelnie ugodził nożem

Do szeroko komentowanej w całym kraju niebezpiecznej sytuacji doszło latem ubiegłego roku. Przypomina o niej prok. Tomasz Ozimek:

Tomasz Ozimek: Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Rafałowi K., który dotyczył narażenia pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 6 czerwca ubiegłego roku w Rędzinach koło Częstochowy kierujący samochodem osobowym wyprzedzał 4 pojazdy, które zatrzymały się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. W ten sposób kierowca stworzył realne zagrożenie potrącenia przechodzących przez przejście 4 osób, w tym dzieci w wieku 7 i 3 lat.

Prokuratura nie będzie apelowała w tej sprawie. Oskarżenie zgadza się z zasądzonym wyrokiem. Szczególnie, że skazany to pirat drogowy-recydywista. 10 lat wcześniej był karany za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu. Stracił wówczas dożywotnio prawo jazdy:

Tomasz Ozimek: Sąd Rejonowy wydał w tej sprawie wyrok uznając oskarżonego za winnego zarzucanych mu aktem oskarżenia przestępstw. W tym wyroku sąd wymierzył oskarżonemu Rafałowi K. karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzekł wobec niego 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokuratura Rejonowa, która prowadziła to postępowanie i  która była oskarżycielem nie będzie w tej sprawie składać apelacji, gdyż ocenia wyrok jako słuszny

– dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie – prok. Tomasz Ozimek. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024