Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piotr Gruszka trenerem siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa

Facebook Twitter

Piotr Gruszka wraca na siatkarski parkiet w Częstochowie. Tym razem jednak w charakterze szkoleniowca. Utytułowany zawodnik został trenerem pierwszoligowej drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa i w sezonie 2021/22 poprowadzi błękitno-granatowych w rozgrywkach Tauron 1.Ligi oraz Pucharze Polski.

fot. ksnorwidczestochowa.pl/

450-krotny reprezentant Polski jest absolwentem IX liceum C.K. Norwida, a na co dzień mieszka w Częstochowie. Kontrakt obowiązywał będzie przez kolejne dwa lata. Piotr Gruszka na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpi Piotra Lebiodę, który prowadził częstochowskiego Norwida od grudnia 2019 roku, a teraz pełnił będzie w klubie funkcję koordynatora grup młodzieżowych.

Dla Piotra Gruszki jest to powrót na ławkę trenerską po ponad rocznej przerwie. Ostatnio prowadził zespół Asseco Resovii Rzeszów, a wcześniej pracował z zespołami BBTSu Bielsko-Biała oraz GKSem Katowice. W 2017 roku był także asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgiego.

Były kapitan reprezentacji Polski ma na swoim koncie m.in. Wicemistrzostwo Świata w 2006 roku, Mistrzostwo Europy w 2009 roku oraz brązowe medale Mistrzostw Europy i Ligi Światowej w 2011 roku.

źródłó: BP KS Norwid

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj