Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piłkarze z częstochowskich szkół na boiskach uczcili 102. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II

Facebook Twitter

W oryginalny sposób młodzież uczciła 102. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Ponad 250 zawodników z całej Częstochowy rozegrało zacięte mecze w II Turnieju Piłki Nożnej. Była też międzynarodowa rywalizacja - czyli pokazowy mecz z uczniami z Ukrainy w Zespole Szkół Technicznych, której Jan Paweł II jest patronem.

Najlepsi okazali się młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 53.

Adrian Pasieka: Zawsze stawiał na młodych, na sport. Turniej piłki nożnej – II edycja, 22 szkoły na 4 obiektach, finał w Zespole Szkół Technicznych, było 8 drużyn, zwyciężyła Szkoła nr 53 im. Marii Curie Skłodowskiej. Gratulujemy! Właśnie odbywa się mecz Polska – Ukraina, bo solidaryzujemy się z sytuacją, która jest związana z naszym sąsiadem. Jan Paweł II mówi, że solidarność i sport motywuje młodych ludzi. Miejmy nadzieję, że pokazuje, że jesteśmy krajem z wielkim sercem.

Jak mówi Adrian Pasieka, nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych piłka nożna była papieżowi bliska, mawiał że:

ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza.

Turniej piłkarski imienia Jana Pawła II odbył się już po raz drugi. Rozmawialiśmy się z przedstawicielami zwycięskiej drużyny. Czemu zawdzięczają sukces?

Skuteczność. Mama mi dobre śniadanie zrobiła. Wydaje mi się, że wpływ na to miało to, że wszyscy gramy w klubach i na co dzień trenujemy. Determinacja duża i praca zespołowa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się wygrać ten turniej. Przeciwnicy postawili spory opór. Nie było łatwo, ale cieszymy się, że wszystko nam się udało. Szkoła 11 była dosyć wymagająca i finalista, czyli „Jedynka”. Wierzyliśmy w siebie.

Radio Jura: Jaki wynik w meczu finałowym?

4:1

Oskara, Macieja i Aleksandra ze Szkoły Podstawowej nr 53 pytał Mariusz Osyra.

Tegoroczny 2. Turniej Piłki Nożnej im. Jana Pawła II w 102 rocznicę urodzin papieża połączono z wyjątkowym międzypaństwowym spotkaniem na boisku, który zwieńczył całe wydarzenie:

Adrian Pasieka: Uczniowie częstochowskich szkół, którzy reprezentują tu swój kraj – Ukrainę. Pamiętamy o Ukrainie. Łącznie w całym turnieju było 250 uczniów częstochowskich szkół rywalizowała na boiskach, żeby dotrzeć do finału.

Rozmawialiśmy z wuefistą Adrianem Pasieką i piłkarską młodzieżą ze SP nr 53, zwycięzcami turnieju. Siedzibę ZST odwiedził z mikrofonem Radia Jura Mariusz Osyra.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj