Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piłkarze i trener Rakowa przed ostatnią rundą eliminacji do Ligi Konferencji Europy

Facebook Twitter

To wyczekiwane spotkanie na szczycie, wieczorem w Częstochowie mecz przez duże „M”. Na stadionie przy Limanowskiego Raków zmierzy się ze Slavią Praga w ramach ostatniej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Rangę meczu podnosi fakt, że częstochowski zespół jeszcze nigdy nie na grał na tak wysokim szczeblu w europejskich pucharach. Piłkarze mają także szanse pobić kolejne klubowe rekordy:

Marek Papszun: Walczymy. Przeciwnik renomowany. Przeciwnik, który ostatnio ma mocną historię znowu w Europejskich Pucharach i na pewno trudny przeciwnik, ale nie mamy nic do stracenia. Pewnie nie jesteśmy faworytem, ale będziemy w tym meczu walczyć i w następnym również o to, żeby do tej fazy grupowej wejść. Byłby to dla nas, dla klubu olbrzymi sukces, dla miasta. Taki cel nam prześwięca

– o szansach w meczu ze Slavią Praga mówi trener Marek Papszun. Gotowość do boju zgłasza też Walerian Gwila, piłkarz jest pomocnikiem Rakowa:

Walerian Gwila: Najważniejsze, jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się, że jestem zdrowy w końcu i mogę pomóc drużynie. Robię wszystko, daje z siebie maksymalnie na boisku i poza boiskiem. Na pewno damy z siebie wszystko, żeby zagrać w grupowej fazie w Europejskich Pucharach. To jest taki historyczny mecz dla klubu i dla całej Częstochowy, i dla Polski. Damy z siebie maksymalnie wszystko, żeby awansować.

Pierwszego gwizdka nie może się doczekać też kolejny z częstochowskich zawodników – Mateusz Wdowiak:

Mateusz Wdowiak: Czeka nas interesujący bój z dobrą drużyną. Na pewno będzie to wymagający mecz. Zakładam, że będzie bardzo intensywny i ciekawy dla kibiców, a z tego, co wiem, to będzie liczne grono. Zapowiada się fajne, ciekawe spotkanie.

Trzymamy kciuki i kibicujemy w czwartkowy wieczór.

Początek meczu o godz. 18:00

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023