Piknik ekologiczny w Zespole Szkół Technicznych. Skorzystało prawie 600 przedszkolaków
Po raz trzeci Zespół Szkół Technicznych przygotował w swoim ogrodzie Piknik Ekologiczny. Było dużo ruchu, aktywności związanych z sadzeniem roślin, ale też działania plastyczne i muzyczne.
Piknik Ekologiczny – wielu uczestników zdrowej zabawy
Przedszkolaki oraz najmłodsze klasy ze szkół podstawowych spędziły atrakcyjnie to pogodne przedpołudnie na terenie placówki przy al. Jana Pawła II.
Patrycja Rozpondek: Zaprosiliśmy tych najmłodszych z przedszkoli. Dziś zapowiedziało się prawie sześciuset przedszkolaków, więc całkiem dużo. W tym roku piknik ekologiczny pomyśleliśmy tak, żeby nauczyć pokazać, że fajnie jeść zdrowo, fajnie się trochę poruszać. Mamy tutaj dużo niespodzianek dla tych najmłodszych. Mamy zdrowe kanapki, mamy trochę gier i zabaw sportowych, malowanie buziek, tatuaże, czyli wszystko to, co najmłodsi chyba lubią najbardziej.
Mówi dyrektor szkoły Patrycja Rozpondek. Piknik oznaczał sporo działań na rzecz pobudzania do zachowań proekologicznych. Dziś ten temat pojawia się już w przedszkolach.
Katarzyna Bartniczak: Impreza cykliczna, więc nie po raz pierwszy jesteśmy tutaj. Dzieci są zachwycone atmosferą, różnorodnością doświadczeń, które tutaj przyszło im zdobywać. Szkoła to jest taka instytucja, w której właśnie od tych najmłodszych lat, a ja tu jestem z klasą drugą, kładzie się olbrzymi nacisk właśnie na zachowania proekologiczne. Trzeba tym dzieciom dużo mówić o ekologii. Także bardzo fajna impreza, Oby więcej takich.
Mówi Katarzyna Bartczak, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Częstochowie. Z przygotowaniami w ogrodzie pod uprawy zapoznawała uczestników również młodzież z ZST. Nauczyciele mówili o tym, jak być bardziej eko.
Wioletta Kiedos-Różańska: Chciałabym zainteresować sadzeniem roślinek, teraz jest moda na sadzenie swoich własnych warzyw. I właśnie tutaj z moimi dzieciakami ze szkoły, plus dzieci z innych szkół sadzą sobie roślinki. Mamy kubeczek, ziemię same robią dziurkę, zasypują sobie, sadzimy, a potem pamiętamy o tym, żeby podlewał. I to jest bardzo fajne. To jest naprawdę super, bo dzieciaki się też między innymi uczą obowiązkowości i to, że jest zdrowe. Przede wszystkim, żeby żywność była zdrowa, to jest najważniejsze. Tutaj mamy ogród, uczniowie mają swoją paprykę, mają swoje pomidory, ogórki zamiast chipsów, marchewka.
Instruowała dzieciaki Wioletta Kiedos-Różańska z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.
Czytaj także: