Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pijany wjechał na pole, by ukraść uprawiane tam rośliny

Facebook Twitter

Wjechał w pole, by ukraść kapustę, grożą mu jednak 2 lata więzienia, bo był pod wpływem alkoholu. Złodziej miał pecha, bo wszystko widział policjant z lublinieckiej drogówki. Mimo, że nie był w tym czasie na służbie zatrzymał mężczyznę. Wtedy okazało się, że od amatora cudzych upraw czuć alkohol.

Policjant niezwłocznie na miejsce wezwał patrol. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że sprawca to 56-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto motorower, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. Wartość skradzionych warzyw zostanie wyceniona przez właścicielkę pola. Sprawca już wcześniej miał się dopuszczać kradzieży jej plonów.

Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za brak aktualnej polisy ubezpieczeniowej został sporządzony wniosek do Funduszu Gwarancyjnego, natomiast za popełnione wykroczenie związane z kradzieżą kapusty zgodnie z artykułem 123 kodeksu wykroczeń grozi mu kara grzywny do 250 złotych albo kary nagany.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj