Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pijany jechał ciągnikiem i wyrzucał na drogę śmieci

Facebook Twitter

Ponad 3 promile miał w organizmie kierowca ciągnika rolniczego, który w czasie jazdy wyrzucał na drogę śmieci. Mężczyzna wpadł w Truskolasach. Okazało się również, że 51-latek nie ma prawa jazdy, a prowadzony przez niego pojazd nie miał rejestracji. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Kłobucka.

Oprócz wysokiej grzywny i wieloletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, 51 latkowi – mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka grozi więzienie.

Wczoraj około godziny 11:50 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał informację o tym, że ulicą Dębieczną w Truskolasach jedzie ciągnik rolniczy bez rejestracji, z przyczepką pełną śmieci, które kierowca wyrzuca na drogę. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi zauważyli rozrzucone na drodze opony i kineskop, a w niewielkiej odległości od nich ciągnik rolniczy, którego kierowca, już na drodze polnej, kontynuował wyrzucanie różnych przedmiotów z przyczepki. Kierowcą okazał się być 51-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie przeszło 3 promile. Co więcej, policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a ciągnik, którym jechał był bez rejestracji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021