Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwszy remis piłkarzy Rakowa Częstochowa w sezonie

W swoim ostatnim meczu rundy jesiennej PKO Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:2 (1:2). Jest to pierwszy remis naszych piłkarzy w tym sezonie - remis bardzo cenny bo Raków dwukrotnie w tym meczu przegrywał, mimo to potrafił z trudnego terenu wywieźć 1 punkt.

Spotkanie z dużym animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy chcieli zrehabilitować się za porażkę sprzed tygodnia z Koroną Kielce. „Miedziowi” dopięli swego w 14 minucie, kiedy to Damjan Bohar dobił piłkę odbitą przez bramkarza Rakowa, Jakuba Szumskiego. 6 minut później było już 1:1, gola strzałem zza pola karnego zdobył Petr Shwarz, a asystował Piotr Malinowski. Na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak piłkarze Zagłębia. W 42 minucie kapitalnym podaniem do Sasy Ziveca popisał się Filip Starzyński. Słoweniec podał jeszcze do będącego na czystej pozycji Bartosza Białka i było 2:1 dla Lubinian.
W drugiej połowie Raków dążył do wyrównania, Zagłębie miało kilka dobrych okazji na podwyższenie wyniku. Kiedy wydawało się, że gospodarze kontrolują mecz gola w 82 minucie świetnym uderzeniem głową, w samo okienko zdobył Sebastian Musiolik, dla którego była to pierwsza bramka w sezonie.
Raków Częstochowa kończy rundę jesienną z 19 punktami, na 11 miejscu w tabeli. Rundę rewanżową częstochowianie rozpoczną 23 listopada meczem z Koroną w Kielcach.