Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Skry, Raków przegrał z Koroną

W meczu 19 kolejki 2 ligi rozegranym w sobotę (23.11) Skra Częstochowa wygrała na wyjeździe z Garbarnią Kraków 2:0 (0:0). Raków Częstochowa w meczu 16 kolejki PKO Ekstraklasy uległ Koronie w Kielcach 0:3 (0:2).

Gole na miarę 3 punktów dla Skry zdobyli w 51 minucie Konrad Andrzejczak i w 71 minucie Rafał Brusiło. Tak mecz podsumował trener „Skrzaków” – Paweł Ściebura:

Wagę zdobytych 3 punktów w Krakowie podnosi fakt, że było to pierwsze zwycięstwo Skry w tym sezonie na wyjeździe:

Po tym spotkaniu Skra Częstochowa zajmuje 16 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, ale ma w zanadrzu jeszcze zaległy mecz z ostatnią drużyną 2 ligi Legionovią Legionowo. Spotkanie Skry z Legionovią rozegrane zostanie w najbliższą środę (27.11) o godzinie 13.00

Raków Częstochowa niestety nie miał za wiele do powiedzenia w konfrontacji z Koroną Kielce. Gospodarze rozegrali dobre spotkanie i pewnie zwyciężyli 3:0. Prowadzenie Korona objęła już w 4 minucie, po samobójczym trafieniu Kamila Piątkowskiego. W 26 minucie kielczanie prowadzili już 2:0, po uderzeniu Kovacevica z rzutu karnego. Posłuchajcie jak trener Raków – Marek Papszun podsumował spotkanie na pomeczowej konferencji:

Mimo porażki z Koroną , Raków nie składa broni zapowiada trener – Rakowa:

Dodaje trener Rakowa Marek Papszun. Wynik spotkania w 82 minucie ustalił Pacinda. Po tym meczu Raków nadal ma na koncie 19 punktów i zajmuje 11 miejsce. Następny mecz czerwono niebiescy rozegrają w roli gospodarza na stadionie w Bełchatowie, w najbliższą niedzielę (01.12) podejmą Jagiellonię Białystok.