Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwsze pieniądze z tarczy 6.0 są już na kontach przedsiębiorców

Facebook Twitter

Wkrótce na PUE pojawią się tez informacje o zwolnieniu ze składek, informuje ZUS w naszym regionie.

fot. pasja1000/ Pixabay

Działania związane z pomocą finansową dla firm w ramach tarczy 6.0 prowadzi też Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie.

Branże wymienione w najnowszej tarczy antykryzysowej mogą zyskać dodatkowe świadczenie postojowe – Jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe czy zwolnienie z obowiązku opłacania składek. Na konta płatników trafiły pierwsze 23 tys. 600 wypłat świadczeń postojowych na kwotę 48 mln 600 tys. złotych. Staramy się, aby pomóc trafiła do wnioskujących jak najszybciej. Elektroniczny system składania wniosków sprawdza się. Dzięki temu wnioski są szybciej zweryfikowane a co za tym idzie środki prędzej trafiają na konta przedsiębiorców.

Ocenia Beata Kopczyńska, rzecznik ZUS-u w województwie śląskim. Wnioski nadal są przyjmowane, pamiętajcie że nie trzeba wypełniać żadnego papierowego formularza. Wszystko odbywa się przez platformę cyfrową zakładu…

Można składać tylko elektronicznie przez portal platformy usług elektronicznych ZUS oraz za pośrednictwem strony gov.pl. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia czy terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl. Więcej przedsiębiorców może skorzystać z dodatkowego świadczenia postojowego. Hotele i podobne obiekty zakwaterowania, organizatorzy turystyki, obiekty sportowe mogą otrzymać dodatkowe postojowe nawet trzy razy.

Informowała zainteresowanych właścicieli firm, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w regionie – Beata Kopczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj