Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwsze Jurajskie Targi Pracy Dla Młodzieży – 14 i 15 września, w formie online

Facebook Twitter

Zajrzyjcie na Jurajskie Targi Pracy i zróbcie pierwszy zawodowy krok. Tak głównie do młodych ludzi z Częstochowy i okolic zwraca się Wojewódzki Urząd Pracy, gdzie przygotowano pierwszą edycję imprezy.

fot. jurajskietargipracy.webexpo.pl.

Tym razem w formie cyfrowej, zdalnej, ale dzięki temu wystawcy będą jeszcze bardziej dostępni, a do udziału w targach wystarczy aplikacja i smartfon.

Na pewno warto wziąć udział w Targach Pracy, szczególnie w sytuacji, gdy szuka się pracy lub kiedy kończy się szkołę i trzeba poszukać zawodu, w którym chce się pracować, a w którym się kształciło wiele lat. Żeby zorientowali się, jaka jest oferta rynku pracy albo podjęli pracę komunikując się bezpośrednio z pracodawcą lub za pośrednictwem pośredników czy też doradców zawodowych. Zaproponowaliśmy możliwość komunikacji online, także nawet nie trzeba wracać z wakacji, żeby uczestniczyć w targach, wystarczy telefon/ tablet/ laptop.

Spotkanie z 30 wystawcami, mnóstwo ofert pracy i staży zarówno w mieście, powiecie, w całej Polsce, jak i poza granicą – tak w skrócie zapowiadają się Jurajskie Targi Pracy dla Młodzieży. Jak mówi Grzegorz Sikorski, dyrektor WUP, tym razem wydarzenie potrwa dwa dni: 14 i 15 września.

Będzie można, w specjalnej aplikacji na domenie jurajskietargipracy.webexpo.pl, odwiedzić stoiska wirtualnie największych pracodawców, którzy zgłosili swoje oferty, z subregionu częstochowskiego, to jest powiat kłobucki, myszkowski, miasto Częstochowa i powiat częstochowski. Są tam też oferty usług dla podopiecznych OHP. Można się dowiedzieć, jakie się ma predyspozycje zawodowe, można przygotować dokumenty aplikacyjne.

Pracodawcy, jak i pracownicy Powiatowych Urzędów Pracy oraz pozostałych instytucji wspierających bezrobotnych, będą dostępni w godz. od 9:00 do 14:00. To okazja by zapoznać się naprawdę z szeroką ofertą, jak słyszymy od organizatorów.

Mamy wyjazdy sezonowe za granicę. Można przede wszystkim porozmawiać i sprawdzić oferty pracy w kraju, w subregionie częstochowskim. Serdecznie zapraszam na korzystanie z tych ofert. Komunikacja jest wszechstronna. Można komunikować się za pomocą czatu, na webinarium, można korzystać np. ze Skype’a. Postaraliśmy się, aby pracownicy wszystkich instytucji, które współorganizują byli jak najbardziej dostępni i powiatowe urzędy pracy z Myszkowa, Częstochowy, Kłobucka i pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży

– zachęcał do udziału Grzegorz Sikorski, dyrektor WUP w Katowicach. Ze względów bezpieczeństwa targi odbędą się online na platformie: jurajskietargipracy.webexpo.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj