Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pieniędzy jest mniej, dlatego kalendarz imprez kulturalnych będzie skromniejszy

Facebook Twitter

Miasto zapowiada zmiany w letnim planie wydarzeń plenerowych. W Częstochowie zabraknie festiwalu Hip Hop Elements, czy akcji Aleje-tu Się Dzieje!, a Festiwal Retro odbędzie się w innym terminie.

fot. czestochowa.pl

Mówi Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu:

Festiwal Retro odbędzie się w ostatni weekend maja. Na Placu Biegańskiego pojawią się aktorzy naszego teatru – co już mogę zdradzić, bo organizujemy tę imprezę wspólnie – i jak to było poprzednio, gwiazdy spoza Częstochowy. Niestety, musieliśmy ze względów oszczędnościowych zrezygnować z projektu „Aleje-tu się dzieje! i Festiwalu Hip-Hop Elements ale pozostaje Festiwal Frytka OFF-jazd, który też będziemy musieli w tym roku okroić do jednego dnia.

Frytka OFF-jazd ma być jednodniowa, ale za to z dłuższą setlistą artystów. W lecie nie zabraknie imprez, pojawi się np. przeniesiona z września na lipiec Noc Kulturalna:

Zmiany czekają nas też, jeśli chodzi o Noc Kulturalną. Ponieważ nie ma projektu Aleje – tu się dzieje!, będziemy starać się jakoś tą lukę jakoś wypełnić. W porozumieniu z Ośrodkiem Kultury Gaude Mater, który jest organizatorem, przeniesiemy Noc Kulturalną na połowę lipca. Tam też planujemy mimo mniejszego budżetu efekty specjalne, także mamy nadzieję, że częstochowianie będą zadowoleni.

Ważnym wydarzeniem latem tego roku będą piłkarskie rozgrywki podczas zbliżającego się Euro 2020. Trwają również przygotowania do uruchomienia w tym okresie strefy kibica na Placu Biegańskiego. Zapowiadał Aleksander Wierny z częstochowskiego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj