Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pieniądze z Polskiego Ładu. Sprawdziliśmy, które gminy z naszego regionu mogą liczyć na gotówkę

Facebook Twitter

Ponad 2 mld złotych trafi do Województwa Śląskiego w ramach rządowego programu Polski Ład. W poniedziałek 25.10 premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Które gminy z naszego regionu otrzymają dofinansowanie?

fot. slaskie.pl

Częstochowa otrzyma łącznie 35 mln złotych. 30 na budowę połączenia drogowego ul. Korfantego z ul. Bugajską, 5 mln na budowę przedszkola miejskiego przy ul. Osada Młyńska. Jak wygląda to w powiecie Częstochowskim? Tu też sfinansowane mają zostać ważne przedsięwzięcia. Gmina Janów za ponad 8 mln chce zbudować przedszkole i salę gimnastyczną oraz przebudować ul. Żurawską. Kilka drogowych inwestycji planuje Kamienica Polska, w tym remont w Zawadzie, most czeka na przebudowę w Kamyku, w rejonie Kłobucka. Dzięki pieniądzom nowy budynek ma zyskać klub GLKS w Kłomnicach. Ład miałby zasilić gminę Konopiska, co pozwoliłoby na inwestycje dla seniorów oraz przebudowę boiska. Nowe przedszkole planuje Lelów, a kolejne gminy inwestycje w budowę kanalizacji, doświetlenie ulic, czy budowę wodociągów.

fot. slaskie.pl

Planów jest dużo, podobnie jak obiecanych pieniędzy. Każda gmina i związek mogły złożyć 3 wnioski o dofinansowanie. Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych zarówno przez przez gminy, powiaty jak i miasta.

fot. slaskie.pl

Z Programu Inwestycji Strategicznych będzie mogło skorzystać 97 proc. polskich samorządów. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad 23 mld zł.

źródło: własne, PAP

LISTA INWESTYCJI 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj