Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pieniądze na własną działalność od PUP tylko do 30 września, ale mogą skończyć się szybciej

Facebook Twitter

W Częstochowskim pośredniaku można wreszcie zgłosić się po środki na rozruch własnej działalności gospodarczej. Wnioski o uzyskanie dofinansowania można składać w Powiatowym Urzędzie Pracy przy Szymanowskiego lub w Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu.

Będą przyjmowane do końca września lub do wyczerpania możliwości finansowych:

Jesteśmy przygotowani z projektami i wdrożeniem. To było trudniejsze przygotowanie, ponieważ zmieniły się nam trochę zasady. Warto wczytać się kto może składać wnioski. Kwota wyższa niż w poprzednich latach, bo będzie do 18 tys. brutto. Mamy tam kilkanaście miejsc na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dla osoby bezrobotnej, która jest zarejestrowana w urzędzie, z jakiego programu będzie korzystała jest trochę ważne i trochę nieważne

– tłumaczy Piotr Urbaniak – dyrektor PUP w Częstochowie. Są dwie pule pieniędzy, jeśli chodzi o środki na rozkręcenie swojego jednoosobowego biznesu. O kasę na start mogą ubiegać się osoby do 30 roku życia i po 30 roku życia:

Bariera wiekowa będzie miała w tych programach znaczenie. My jesteśmy tak przygotowani, żeby po programie regionalnym ogłosić obydwa programy razem, czyli do 30 i po 30 roku życia, żeby osoby zainteresowane – a zainteresowanie jest duże, bo klienci pytają o projekty i programy – mogły je szybko rozpocząć.

Wniosek o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej podlega ocenie i rozpatrzeniu zgodnie z określonymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie procedurami. Informował nas dyrektor PUP w Częstochowie Piotr Urbaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj