Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piękna pogoda w Beskidach, ale ratownicy ostrzegają przed możliwymi burzami

Facebook Twitter

Beskidzkie szlaki kuszą turystów świetnymi warunkami do wędrówek. Ale nie zapominajmy o ostrzeżeniach meteorologów. Dzisiaj (19.06.) i w kolejnych dniach panować będą wysokie temperatury, mogą pojawić się burze.

pogoda w Beskidach, pogoda w Beskidach
fot.Fot. Beskidzka Grupa GOPR

Piękna pogoda w Beskidach

Według informacji przekazanych przez ratownika dyżurnego GOPR ze stacji w Szczyrku już rano w Beskidach panowało niemal bezchmurne niebo, a temperatura oscylowała wokół 20 stopni Celsjusza przy słabym wietrze. Jednak, pomimo atrakcyjnej pogody, nie można zapominać o możliwości pojawienia się burz, które mogą stanowić zagrożenie dla turystów w terenie.

Przygotowanie do wędrówki po górach powinno uwzględniać zmienne warunki pogodowe. Kluczowe są solidne buty, nakrycie głowy oraz nieprzemakalna kurtka. Biorąc pod uwagę temperatury, niezbędne będzie również zabranie odpowiedniej ilości płynów. GOPR przypomina także o konieczności zabrania naładowanego telefonu z zainstalowaną aplikacją „Ratunek” oraz powerbanku.

W sytuacji, gdy nadciąga burza, turystom zaleca się schodzenie z otwartych przestrzeni i unikanie schronienia pod drzewami czy w pobliżu skał, które mogą przyciągać pioruny. W razie nieszczęśliwego wypadku, pomoc GOPR można wezwać, dzwoniąc na bezpłatny numer alarmowy: 985 lub 601 100 300.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024