Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piątek ostatnim dniem na złożenie zeznania

Facebook Twitter

W piątek (30 kwietnia) mija ostateczny termin na złożenie zeznania PIT. Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie papierowej. Do śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wpłynęło już ponad 1,3 mln elektronicznych zeznań, co stanowi 90% wszystkich zeznań.

fot. podatki.gov.pl

Podatnicy coraz chętniej korzystają z elektronicznych form rozliczeń. Dzięki temu urzędy szybciej zwracają nadpłatę podatku. Podatnicy, którzy złożyli PIT przez internet, otrzymają zwrot nadpłaty do 45 dni. Dla rozliczeń składanych papierowo termin ten wynosi 3 miesiące.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała zeznania roczne i one są dostępne w serwisie E-Urząd Skarbowy. Podatnicy, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, mają możliwość sprawdzenia swojego zeznania rocznego przygotowanego przez KAS, zweryfikowania go, uzupełnienia o należne ulgi i odliczenia, i zatwierdzenie. Takie zeznanie w tym serwisie wysyłamy również elektronicznie do Krajowej Administracji Skarbowej. Można sobie wszystko sprawdzić, serwis jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez wychodzenia z domu możemy rozliczyć się bezpiecznie bezkosztowo w sposób bardzo prosty z fiskusem. Zachęcam

– przypomina nadkom. Grażyna Kmiecik ekspert Służby Celno-Skarbowej.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj