Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

PGE Ekstraliga bez Rosjan, Włókniarz bez Sirotkina – środowisko żużlowe zdecydowane

Facebook Twitter

Środowisko żużlowe jest przekonane, że to dobra decyzja. To już pewne! W tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi nie wystartują Rosjanie. Zawieszenie żużlowców ma związek z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

Jeszcze nim Polski Związek Motorowy wykluczył zawodników, prezes częstochowskiego Włókniarza rozwiązał kontrakt ze swoim zawodnikiem, młodym talentem z Rosji Maksimem Sirotkinem. Na naszej antenie częstochowski działacz wyjaśnia powody tej decyzji:

Jak ocenia Michał Świącik – prezes Włókniarza, innej decyzji nie można było podjąć, takie informacje przekazano menedżerowi zawodnika:

Jeśli Rosja się wycofa z Ukrainy i konflikt zostanie rozwiązany, to prezes Włókniarza będzie orędownikiem przywrócenia do ligi rosyjskich zawodników, dodaje Michał Świącik. Kluby z Wrocławia i Torunia straciły Artioma Łagutę i Emila Sajfutfdinowa. Jak zatem rozwiązać problem braku Rosjan w naszej lidze?

– mówił prezes Michał Świącik. Przypominamy zgodnie z terminarzem, pierwszy mecz w PGE Ekstralidze Włókniarz pojedzie 8 kwietnia w Częstochowie. Przeciwnikami naszych żużlowców ma być Unia Leszno.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023