Pewne zwycięstwo Rakowa z Lechią Gdańsk

W meczu 2 kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:1 (0:1). Gole dla czerwono-niebieskich zdobyli Marcin Cebula i Vladislavs Gutskovskis (2 trafienia), dla gospodarzy bramkę zdobył Omray Haydary.

Podopieczni trenera Marka Papszuna od 39 min. grali w przewadze – czerwoną kartkę za sfaulowanie wychodzącego na czystą pozycję Cebuli zobaczył obrońca Lechii Michał Nalepa. Mimo tego na przerwę Raków schodził przegrywając 0:1. W niepozornej sytuacji Afgańczyk w barwach Lechii Haydary ładnym strzałem z prawej strony boiska pokonał Jakuba Szumskiego.
Raków na szczęście wyrównał już w 1 minucie drugiej części spotkania. Świetne dośrodkowanie z prawej strony Daniela Bartla (wprowadzonego w przerwie za Igora Tudora) pięknymi „nożycami” wykończył Cebula. 10 minut później było już 2:1 dla częstochowian – dośrodkowanie Petra Shwarza z rzutu rożnego strzałem głową na gola zamienił Gutkovskis. Łotysz w barwach Rakowa podwyższył wynik na 3:1 w 76 minucie, zdobywając bramkę w zamieszaniu w polu karnym Dusana Kuciaka. Do końca meczu nasi piłkarze kontrolowali przebieg gry i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Następne spotkanie Raków rozegra dopiero 14.09, kiedy to na stadionie w Bełchatowie podejmie Zagłębie Lubin.

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 1:3 (1:0)
Bramki: Haydary (45+2 min.) 1:0, Cebula (46 min.) 1:1, Gutkovskis (56 min.) 1:2, Gutkovskis (76 min.) 1:3

Skład Rakowa: Szumski, Petrasek, Piątkowski, Wilusz, Sapała, Shwarz (Papanikolaou), Kun, Tudor (Bartl), Tjanic (Lederman), Cebula (Malinowski), Gutkovskis (Musiolik)